101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Radni przekazali teren pod kompleks badawczy

Data publikacji: 08.02.2018 13:53
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

07.06.2017 Kielce. Teren, gdzie powstanie zespół laboratoriów badawczych Głównego Urzędu Miar. GUM
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejny krok w stronę budowy Centralnego Laboratorium Głównego Urzędu Miar. Kieleccy radni zdecydowali o przekazaniu na rzecz skarbu państwa nieruchomości przy alei Księdza Jerzego Popiełuszki, gdzie ma powstać kompleks badawczy. Jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze prace związane z przygotowaniem inwestycji.

Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Geodezji w kieleckim ratuszu, informuje, że uchwała umożliwi przygotowanie koncepcji budowlanej oraz architektonicznej. Dodatkowo w ciągu najbliższych miesięcy w miejscu, gdzie budowany będzie kompleks zostaną wykonane badania gruntu.

- Główny Urząd Miar może teraz podpisać umowę ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich na przygotowanie międzynarodowego konkursu na koncepcję i projekt budowlany. W międzyczasie pojawią się u nas pierwsze wiertnice, które wykonają około 40 otworów badając teren. Wszystko po to, aby wiedzieć w którym miejscu będą mogły powstać konkretne laboratoria - powiedział dyrektor.

Zdaniem Wojciecha Lubawskiego, prezydenta Kielc, GUM będzie jedną z najbardziej atrakcyjnych inwestycji prorozwojowych w regionie. Jak mówi, proces inwestycyjny potrwa kilka lat, ale ta inwestycja usytuuje Kielce jako silnego gracza w rozwiązaniach technologicznych i rozwojowych.

- Instytucja ma wpływ na rozwój przemysłu, między innymi, kosmicznego, motoryzacyjnego i medycznego. Te najważniejsze badania będą prowadzone w Kielcach. Możemy z dużą nadzieją patrzeć, że miasto na tym zyska - stwierdził prezydent.

Centralne Laboratorium Głównego Urzędu Miar będzie zlokalizowane na 10-hektarowej działce za starostwem powiatowym u zbiegu ulic Wrzosowej i księdza Jerzego Popiełuszki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution