101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nowy-stary prezes SSE Starachowice

Data publikacji: 08.02.2018 15:13
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Marcin Perz, Prezes Zarządu SSE Starachowice
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Umacnianie potencjału Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach, zakup kolejnych nieruchomości i budowa infrastruktury, która odpowiadałaby zapotrzebowaniu przedsiębiorców to główne cele, które stawia sobie Marcin Perz. Przez kolejne trzy lata będzie on kierował starachowicką instytucją. Decyzję o powierzeniu mu ponownie funkcji prezesa podjęła rada nadzorcza spółki.

Marcin Perz przyznaje, że najważniejszym zadaniem dla strefy będzie zmiana właściciela. Jak informowaliśmy, 73 procent akcji w SSE Starachowice chce sprzedać firma Inweststar. Ich zakupem jest zainteresowana państwowa Agencja Rozwoju Przemysłu. Marcin Perz przyznaje, że ta instytucja oferuje preferencyjne warunki kredytowe, dzięki którym można podjąć się wielu kluczowych inwestycji, między innymi budowy hal pod wynajem dla przedsiębiorstw.

- Każdego tygodnia mamy zapytania ze strony przedsiębiorców oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu  o możliwość wynajęcia nowoczesnych hal. Brak takich obiektów jest jedną z największych bolączek naszego województwa. Inwestorzy nie szukają już tylko terenów inwestycyjnych, ale przygotowanej infrastruktury - stwierdził.

Z preferencyjnej warunków kredytowych mogą już korzystać inne strefy, których akcjonariuszem jest ARP. Tak jest między innymi w Mielcu i Tarnobrzegu.

Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice" została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów w 1997 roku. Jej powierzchnia wynosi obecnie 707 ha. Większość terenów znajduje się w województwie świętokrzyskim, ale są także podstrefy w województwach opolskim, mazowieckim, lubelskim i łódzkim.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution