101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ministerstwo daje pieniądze na tworzenie miejsc służących rekreacji

Data publikacji: 08.02.2018 16:16
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Plac zabaw przy ulicy Chrobrego w Jędrzejowie
Jędrzejów. 09.09.2017 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Do 15 lutego można składać wnioski do rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności. Główną ideą projektu jest tworzenie ogólnodostępnych miejsc, sprzyjających rekreacji i integracji społecznej.

Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki może wynieść nawet 70% kosztów inwestycji, ale będzie to dotyczyć gmin najmniej zamożnych. Standardowo resort dopłaci połowę poniesionych kosztów. W całym kraju może powstać 3 tysiące tego typu obiektów. Wsparcie będzie można otrzymać w dwóch wariantach, podstawowym i rozszerzonym - informuje Anna Ulman, rzecznik resortu. Pierwszy zakłada budowę siłowni plenerowej i strefy relaksu wraz z zagospodarowaniem zieleni. Natomiast drugi dodatkowo zakłada stworzenie placu zabaw.

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc stwierdził, że miasto jest zainteresowane inicjatywą rządową. - Jeżeli tylko są pieniądze do wzięcia, to warto z tego skorzystać. Tym bardziej, że są to obiekty ogólnodostępne służące mieszkańcom – dodał prezydent.   

W ciągu dwóch lat Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na budowę Otwartych Stref Aktywności 100 milionów złotych. O dofinansowanie będą mogły ubiegać się m. in. samorządy, stowarzyszenia, fundacje, czy spółdzielnie mieszkaniowe. Rozstrzygnięcia będą znane najpóźniej w maju.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution