101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Tarczyński: świat usłyszał prawdę

Data publikacji: 08.02.2018 17:20
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Dominik Tarczyński, poseł PiS
Kielce. 31.01.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jeden z byłych szefów Światowego Kongresu Żydów Shai Franklin przyznał rację świętokrzyskiemu posłowi PiS Dominikowi Tarczyńskiemu, w sporze o rolę Polaków w ratowaniu Żydów w czasie II wojny światowej. Politycy debatowali na temat nowelizacji ustawy o IPN w tureckiej telewizji o zasięgu światowym TRT World.

Podczas ostrej dyskusji na temat rzekomej współpracy Polaków z Niemcami przy eksterminacji Żydów, Shai Franklin przyznał: "Nie jestem tu po to, by oskarżać Polaków o kolaborację, która nigdy nie miała miejsca. Podobnego zdania jest również większość historyków".

Była to odpowiedź na słowa świętokrzyskiego parlamentarzysty Prawa i Sprawiedliwości, który zwracał uwagę w programie, że Polska była jedynym krajem, w którym nie było kolaboracji z faszystami. - Jeśli byli kryminaliści, którzy zabijali sąsiadów, podobnie jak zdarza się to obecnie, to nie można obwiniać za to całego narodu - mówił poseł Dominik Tarczyński.

Na pytanie dziennikarza prowadzącego program, o to dlaczego Polska tak mocno reaguje na sprawę żydowskich żądań, poseł odpowiedział, że jest to konieczne, ponieważ w wielu dyskusjach jesteśmy nazywani faszystami i kolaborantami, w dodatku oskarżanymi o tworzenie polskich obozów śmierci. Dominik Tarczyński jeszcze raz, bardzo mocno podkreślił, że nigdy nie było żadnych polskich obozów śmierci.

 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution