101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Odwiedzili chore dzieci, by wywołać uśmiech na ich twarzach

Data publikacji: 08.02.2018 17:41
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wolontariusze Fundacji "Dr Clown" odwiedzili chore dzieci
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Małych pacjentów chorych onkologicznie odwiedzili dziś w szpitalu wolontariusze Fundacji "Dr Clown", którzy włączyli się w ogólnopolską akcję "Wszystkiego dobrego dla chorego!". Wcześniej wolontariusze zebrali od uczniów szkół laurki z życzeniami dla dzieci przebywających w szpitalach i dziś im wręczyli te liściki.

Jak informuje Krzysztof Jasik z Fundacji "Dr Clown", akcja ma na celu wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci i sprawienie, by choć na chwilę zapomniały o swojej chorobie. - Niezależnie od sytuacji, każdy ma tę potrzebę radości i my pomagamy tę radość z siebie wydobyć. Naukowo udowodnione jest, że śmiech pomaga w procesie leczenia, dlatego cieszymy się, że chociaż w taki sposób możemy pomóc chorym dzieciom - dodał Krzysztof Jasik.

Jedną z pacjentek oddziału hematologiczno-onkologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, którą dziś odwiedzili wolontariusze Fundacji "Dr Clown" była Wiktoria. - Uważam, że takie akcje są nam bardzo potrzebne. Zapominamy o swojej chorobie, cierpieniu, możemy się poczuć jak zdrowe dzieci. Bardzo dziękujemy wolontariuszom, że nas odwiedzili - dodała Wiktoria.

Akcja została zorganizowana w okazji przypadającego w niedzielę Światowego Dnia Chorego. Wolontariusze Fundacji "Dr Clown” odwiedzą jeszcze m. in. dzieci przebywające w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution