101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Carint chce wyższych stawek. NFZ przyjrzy się sprawie

Data publikacji: 08.02.2018 17:49
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

11.01.2016 Ostrowiec. Szpital
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Spółka Carint, która w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi Centrum Kardiologii i Kardiochirurgii chce, aby Narodowy Fundusz Zdrowia podwyższył stawki na wykonanie świadczeń zdrowotnych. Dziś przedstawiciele spółki spotkali się z Małgorzatą Kiebzak, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak poinformowała dyrektor NFZ, była to wstępna rozmowa dotycząca możliwości podwyższenia wartości umowy w związku z działalnością ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i wykonywanymi specjalistycznymi procedurami w centrum, m. in. zabiegu ablacji. - Teraz czekamy na pismo Carintu uzasadniające potrzebę zwiększenia stawek dla kardiologii - tłumaczy Małgorzata Kiebzak. Zapowiada, że NFZ pod koniec lutego zanalizuje wykonane świadczenia przez spółkę Carint.

Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału NFZ dodaje, że w tym momencie szpital w Ostrowcu ma 700 tysięcy złotych niedowykonania za ostatni kwartał, co w skali roku daje 2 miliony 800 tysięcy złotych. W związku z tym niemożliwe będzie zwiększenie ryczałtu dla szpitala, dla którego Carint jest podwykonawcą. Sieć szpitali daje jednak możliwość swobodnego przesuwania pieniędzy z poszczególnych oddziałów na kolejne.

Przedstawiciele Carintu i ostrowieckiej lecznicy nie chcieli komentować dzisiejszych ustaleń.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution