101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Z głosem młodzieży liczą się w Kunowie

Data publikacji: 08.02.2018 19:32
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta, na zdjęciu: burmistrz Kunowa Lech Łodej i członkowie MRM
Kunów. 08.02.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Młodzieżowa Rada Miasta w Kunowie podsumowała drugą już kadencję, w trakcie której młodzi ludzie mogli włączyć się, nie tylko, jako głos doradczy, w prace samorządu. Burmistrz Kunowa Lech Łodej, który był inicjatorem powstania tego gremium, zaznacza, że głos młodzieży jest bardzo ważny dla samorządu gminnego.

Najczęściej są to sugestie dotyczące organizacji życia kulturalnego i sportowego. Jednym z najważniejszych przedsięwzięć Młodzieżowej Rady Miasta jest organizacja spotkania charytatywnego "Serdeczniak Kunowski". To impreza integrująca ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. W tym roku trwają przygotowania do trzeciej edycji spotkania. Poza tym młodzież angażuje się w wolontariat, organizację uroczystości patriotycznych czy pomoc niepełnosprawnym podczas wypoczynku letniego.

Julia Pająk, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta, podkreśla, że w ciągu dwóch kadencji udało się określić zakres działań rady, a także nawiązać kontakty ze stowarzyszeniami prowadzącymi podobną działalność na terenie całego kraju. Dziś wyjaśnione zostały także zmiany w statucie młodzieżowych rad. Ich kompetencje rozszerzono, młodzi ludzie mają nie tylko głos doradczy czy opiniujący, ale mogą realnie wpływać na los gminy.

Podczas obrad rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny "Gmina Kunów - moje miejsce na Ziemi". Natalia Baran z młodzieżowej rady podkreśla, że celem konkursu było poznanie historii gminy, pokazanie jej największych walorów i zabytków. Udział w rywalizacji skłania uczestników do głębszego poznania swojej małej ojczyzny. Prace konkursowe były tego dowodem - dodała.

Młodzieżowa Rada Miasta w Kunowie, to jedyny taki organ działający w powiecie ostrowieckim. Liczy 15 osób z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta, na zdjęciu: burmistrz Kunowa Lech Łodej i członkowie MRMKunów. 08.02.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution