101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jakubowski: mam nadzieję, że trener o mnie nie zapomni

Data publikacji: 09.02.2018 07:30
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Dawid Jakubowski, KSSPR Końskie
Fot. tkn24.pl

- Mam nadzieję, że trener o mnie nie zapomni - stwierdził Dawid Jakubowski z KSSPR Końskie, który ma ogromną szansę na wyjazd na tegoroczne mistrzostwa Europy juniorów w piłce ręcznej. 17-letni obrotowy po raz kolejny został powołany przez Piotra Obrusiewicza na zgrupowanie reprezentacji Polski. "Biało-czerwoni" będą szlifować formę w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie.

- W ostatnich turniejach dobrze się spisywałem i mam nadzieję, że przekonałem szkoleniowca do swojej osoby. W kadrze gram więcej w ataku niż w obronie czyli inaczej niż w klubie. Taka jest jednak wizja trenera Obrusiewicza. Jeśli jego zdaniem jest to lepsze dla drużyny, to ja się z tym zgadzam. Liczy się to, żeby zwyciężać, a nie to co chciałyby jednostki. Kadrę mamy bardzo zgraną, na zgrupowaniach jest wesoło. Na meczach myślimy jednak o wygranej, a na treningach o ciężkiej pracy - mówi Dawid Jakubowski.

"Biało-czerwoni" w pierwszej fazie sierpniowych mistrzostw Europy w Chorwacji, znaleźli się w grupie B ze Słowenią, Islandią i Szwecją. Mecze rozgrywane będą w Varażdinie i Koprivnicy.

Piotr Obrusiewicz powołał na zgrupowanie w COS OPO Cetniewo  osiemnastu szczypiornistów. W tym gronie znaleźli się wychowanek koneckiego klubu Dawid Jakubowski i Michał Czarnecki, zawodnik MSPR Siódemka Legnica uczący się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. Obydwaj mają duże szanse na wyjazd na mistrzostwa Starego Kontynentu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution