101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Górna "ósemka" i finał na Narodowym. Cele Korony na wiosnę

Data publikacji: 09.02.2018 09:51
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek - piłkarze Korony Kielce
09.02.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Piłkarze Korony Kielce zainaugurują wiosenną część rozgrywek LOTTO Ekstraklasy w najbliższą niedzielę wyjazdowym meczem z Bruk- Bet Termaliką Nieciecza. Przygotowania do sezonu były bardzo intensywne i wyczerpujące, ale efekty są widoczne. Zawodnicy rozegrali na zgrupowaniu w Turcji 5 meczów kontrolnych, a teraz z niecierpliwością czekają na pierwsze spotkanie rundy wiosennej - powiedział na naszej antenie kapitan Korony Radek Dejmek.

Dodał, że piłkarze pracują teraz nie nad formą, lecz nad strategią. Zaznaczył, że trener Gino Lettieri powinien być zadowolony z pracy swoich podopiecznych.

Bartosz Rymaniak, zastępca kapitana kieleckiej drużyny stwierdził, że przed zawodnikami ambitne cele. Zamierzają po rozegraniu kolejnych 9 meczów LOTTO Ekstraklasy utrzymać miejsce w górnej "ósemce", czyli grupie mistrzowskiej i zagrać w finale Pucharu Polski na PGE Narodowym.

- Jesteśmy głodni gry i głodni sukcesów, bo w ubiegłym sezonie, mimo wielu zmian, które nastąpiły w klubie, przez większą część rundy jesiennej pokazywaliśmy się z bardzo dobrej strony. Zamykaliśmy usta wielu ludziom, którzy spisywali nas na straty, a my cały czas parliśmy do przodu i chcieliśmy wygrywać. To nie były zwycięstwa przypadkowe, ale oparte na dobrej grze i dobrym przygotowaniu - powiedział Bartosz Rymaniak.

Do finału Pucharu Polski pozostały dwa spotkania. Jeśli zawodnicy Korony w dwumeczu z Arką Gdynia będą lepsi, to w nim zagrają. Jak stwierdzili goście Radia Kielce, jest to marzenie wszystkich piłkarzy kieleckiej drużyny, tym bardziej, że jest to najkrótsza droga do europejskich pucharów.

Kielczanie byli już raz w finale, ale po trofeum nie sięgnęli. Bartosz Rymaniak powiedział, że zawodnicy grają po to, by osiągać sukcesy. Jak zaznaczył, nie można poprzestawać tylko na utrzymaniu się w Ekstraklasie, lecz sięgać po najwyższe laury.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution