101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Charytatywny koncert we Włoszczowie. Dochód wesprze pogorzelców

Data publikacji: 09.02.2018 11:48
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Kultura
Komentarze

Włoszczowa. Dom Kultury.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Charytatywny koncert pomoże pogorzelcom z powiatu włoszczowskiego. W ramach wsparcia na scenie Domu Kultury we Włoszczowie wystąpią dziś: kabaret K2, Szymon Jachimek, związany niegdyś z kabaretem Limo, iluzjonista Wojciech Napora i lokalni artyści. Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na wykończenie wnętrza i wyposażenie nowego domu dla państwa Jachimowskich z gminy Moskorzew. Ich poprzedni dom spłonął rok temu w wyniku zwarcia instalacji.

63-letni pan Zbyszek wraz z żoną Barbarą stracili wtedy cały dorobek życia. Obecnie mieszkają w lokalu wynajętym przez gminę. W pomoc w odbudowę domu zaangażowali się sąsiedzi, lokalni przedsiębiorcy, samorządy i włoszczowska fundacja, która prowadzi zbiórki pieniędzy oraz materiałów budowlanych. Wsparcie jest potrzebne nie tylko w wyposażeniu odbudowanego domu, ale też w rehabilitacji i leczeniu - mówi Olga Huć, koordynator Fundacji Jesteśmy Blisko.

Państwo Jachimowscy są osobami starszymi, obydwoje po zawałach. Tej rodzinie potrzebne jest wszystko. Dokończenie budowy i wyposażenie domu, to początek. Potrzebne będą ubrania, środki czystości i wszystko, co niezbędne do tego, żeby zacząć życie na nowo. Fundacja planuje też wesprzeć państwa Jachimowskich w niezbędnym leczeniu i rehabilitacji.

Charytatywny koncert rozpocznie się dziś o godzinie 18.00 w Domu Kultury we Włoszczowie. "Biletem" jest dowolny datek na wsparcie odbudowy domu dla państwa Jachimowskich. Wydarzenie organizuje Fundacja Jesteśmy Blisko.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution