101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Proces wicemarszałka rozpoczął się ponownie

Data publikacji: 09.02.2018 13:28
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej. Proces Jana Maćkowiaka, wicemarszałka województwa świętokrzyskiego z PO
Skarżysko-Kamienna. 09.02.2018 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Proces Jana Maćkowiaka, wicemarszałka województwa świętokrzyskiego z PO rozpoczął się od nowa w Sądzie Rejonowym w Skarżysku-Kamiennej. W maju ubiegłego roku, samorządowiec został uznany winnym wywieszenia plakatu wyborczego, bez zgody zarządcy obiektu. Miał zapłacić 300 złotych grzywny, 200 złotych nawiązki oraz pokryć koszta sądowe.

Z wyrokiem nie zgodził się obwiniony, który złożył apelację, w związku z czym sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Kielcach. W listopadzie odbyła się rozprawa apelacyjna. Uznano, że sąd pierwszej instancji nie wyjaśnił w sposób prawidłowy wszystkich istotnych okoliczności sprawy, dlatego sprawa została ponownie skierowana do Skarżyska.

Podczas dzisiejszej rozprawy, wyjaśnienia złożył Jan Maćkowiak. Samorządowiec stanowczo zaprzecza, że to on powiesił plakat. Dodał, że podczas kampanii wyborczej spotykał się z wyborcami, a za cześć techniczną, taką jak rozwieszenie banerów, odpowiadali jego przyjaciele. – Czuje się poważnym i odpowiedzialnym człowiekiem. Biorę odpowiedzialność za moje czyny. Jeżeli bym to zrobił byłoby to świadome działanie i wiedziałbym jakie mogą być z tego konsekwencje i przyjąłbym mandat – powiedział Jan Maćkowiak.

Do zdarzenia miało dojść w październiku 2015 roku. Jedynym świadkiem, który poinformował o sprawie policję jest Mateusz Kuna, który w tym czasie wspierał inną partię w wyborach parlamentarnych. Mężczyzna twierdzi, że kiedy wracał z pracy zobaczył dwie osoby, które w sposób niedozwolony rozwieszają baner. Świadek twierdzi, że rozpoznał po głosie i posturze Jana Maćkowiaka. - Dopuszczam możliwość, że mogła być to inna osoba, ale nie wydaje mi się że się pomyliłem. Nie znałem go osobiście, ale widziałem go na różnych wydarzeniach i w mediach - powiedział świadek. Wicemarszałkowi województwa za to wykroczenie grozi kara grzywny.

Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej. Proces Jana Maćkowiaka, wicemarszałka województwa świętokrzyskiego z POSkarżysko-Kamienna. 09.02.2018 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution