101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Były prezydent Kielc w Radzie Nadzorczej polskiego giganta. Zmiany też we władzach Mesko?

Data publikacji: 09.02.2018 15:48
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Zmiany w zarządzie Polskiej Grupy Zbrojeniowej pociągną za sobą zwolnienia również we władzach skarżyskiego Mesko – dowiedziało się Radio Kielce. O zmianach w PGZ zdecydowała wczoraj nowa Rada Nadzorcza spółki, którą z kolei zmieniło Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy koncernu obronnego.

Rada Nadzorcza powierzyła obowiązki prezesa zarządu Jakubowi Skibie, który w latach 2015-17 był wiceministrem spraw wewnętrznych, a w przeszłości członkiem zarządu Narodowego Banku Polskiego oraz pracownikiem wielu instytucji państwowych.

Zdaniem senatora PiS - Jarosława Rusieckiego, przewodniczącego senackiej Komisji Obrony Narodowej, na razie jest za wcześnie, aby mówić o rotacjach w Mesko. Choć jednocześnie nie wykluczył on, że z takimi zmianami trzeba się liczyć. Parlamentarzysta pogratulował jednocześnie Bogdanowi Borkowskiemu, byłemu prezydentowi Kielc, który wszedł w skład Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jak powiedział, jego doświadczenie prawnicze, związane m.in. z pełnieniem funkcji dyrektora biura prawnego Telewizji Polskiej okaże się przydatne na nowym stanowisku.

Polska Grupa Zbrojeniowa to jeden z największych koncernów obronnych w Europie skupia ponad 60 spółek. Roczne przychody giganta utrzymują się na poziomie 5 mld zł. Oprócz produkcji sprzętu wojskowego, PGZ modernizuje i serwisuje pojazdy, samoloty, śmigłowce, okręty, także sprzęt pochodzący z byłego ZSRR. PGZ powstało w 2013 i zostało utworzone przez Skarb Państwa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution