101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nieprawidłowości na Rawszczyźnie. Prokurator postawił zarzut

Data publikacji: 09.02.2018 20:26
Autor: Monika Miller , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ostrowiec Świętokrzyski. Budowa nowych basenów odkrytych w kompleksie Rawszczyna
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu postawiła zarzut w związku z samowolą budowlaną na Rawszczyźnie. Jak informowaliśmy, w lipcu powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wstrzymał budowę otwartych basenów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Okazało się bowiem, że inwestor, czyli Urząd Miasta nie miał pozwolenia na budowę, ani nie zgłosił jej rozpoczęcia.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że podejrzanym w tej sprawie jest Władysław S., prezes firmy, która wygrała przetarg. Mężczyzna usłyszał zarzut związany z wykonywaniem robót budowlanych niezgodnie z przepisami ustawy. Nie pozyskał on bowiem koniecznych, w tym przypadku, decyzji administracyjnych. Podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia w tej sprawie, które są zgodne z ustalonym na podstawie innych dowodów stanem faktycznym. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Budowa otwartych basenów na Rawszczyźnie w Ostrowcu Świętokrzyskim miała w pierwszym etapie zakończyć się w lipcu ubiegłego roku. Po dostarczeniu niezbędnych dokumentów prace wznowiono, ale warunkiem było uiszczenie przez gminę opłaty legalizacyjnej w wysokości 250 tysięcy złotych. Jak informowała wiceprezydent Ostrowca Marzena Dębniak, kwota ta została potrącona z faktury wystawionej wykonawcy i nie obciążyła budżetu miasta.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution