101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Niepełnosprawni w Jędrzejowie będą mieli lepsze warunki do pracy

Data publikacji: 11.02.2018 17:55
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie
Jędrzejów / Fot. wtzjedrzejow.nazwa.pl

W najbliższym czasie rozpocznie się przebudowa i rozbudowa siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie. Budynek pochodzi z lat 50–tych. Na potrzeby osób niepełnosprawnych został zaadaptowany w 1993 roku po byłym Przedszkolu Kolejowym.

Aby inwestycja mogła zostać zrealizowana potrzebne było zabezpieczenie dodatkowych pieniędzy w budżecie powiatu. Podczas ostatniej sesji nadzwyczajnej radni zdecydowali o przesunięciu około 600 tys. złotych na te inwestycje. To dlatego, że w dwóch przetargach, które ogłoszone były przez starostwo na realizację zadania, najniższe kwoty przewyższały o około 600 tys. złotych pieniądze, które na ten cel zostały przeznaczone. Chodzi o kwotę 1 mln 500 tys. złotych.

Zdaniem starosty jędrzejowskiego Edmunda Kaczmarka zabezpieczenie dodatkowych funduszy to najlepsze rozwiązanie. - Kolejny przetarg nic by nie zmienił, ponieważ obecnie obserwuje się wzrost cen na rynku - uważa starosta. Decyzja o przesunięciu pieniędzy daje zarządowi powiatu możliwość rozstrzygnięcia przetargu i podpisania umowy z wykonawcą. Jak dodaje starosta modernizacja budynku jest niezbędna, aby poprawić warunki pobytu na zajęciach osobom niepełnosprawnym. Najwyższa pora, aby ten budynek stał się wizytówką powiatu – mówi  starosta Kaczmarek.

Rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku jest konieczna z uwagi na zbyt małą ilość miejsc dla uczestników, którzy obecnie przychodzą na zajęcia. Kiedy warsztat powstał w 1994 roku przeznaczony był dla 20 niepełnosprawnych osób. Teraz na tej samej powierzchni są 52 osoby – mówi  Grzegorz Kurkowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie.

W ramach planowanej inwestycji na starym budynku wymieniony będzie dach wykonany z eternitu. Przeprowadzona będzie także termomodernizacja. Ponadto wzdłuż starego budynku dobudowane zostaną dwa pawilony, gdzie do dużo większych pomieszczeń przeniesione zostaną pracownie. Na czas rozbudowy i modernizacji budynku, uczestnicy wraz z kadrą przeniesieni zostaną do pomieszczeń na parterze LO im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie.  

Przypomnijmy na rozbudowę i przebudowę budynku WTZ w Jędrzejowie starostwo jędrzejowskie otrzymało dofinansowanie w kwocie ponad 1 mln 200 tys. złotych ze środków unijnych w ramach RPO. Inwestycja w sumie będzie kosztowała ponad 1 mln 900 tys. złotych.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie utworzony został w 1994 roku. Przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych posiadających znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności i wskazanie do terapii zajęciowej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution