101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Talentów nie brakuje również w Świętokrzyskiem

Data publikacji: 11.02.2018 19:16 / Data aktualizacji: 12.02.2018 06:30
Autor: Robert Kałuża , Monika Miller / Kategoria: Kultura
Komentarze

Talent Świętokrzyski 2018. Na zdjęciu: Stanisław Ksel
Kielce. 11.02.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Formacja taneczna 3 Your Mind z Ostrowca Świętokrzyskiego zdobyła pierwsze miejsce w trzeciej edycji Talentu Świętokrzyskiego. W Targach Kielce prezentowało się 20 laureatów. Wydarzenie organizowane było przez Echo Dnia wspólnie z Urzędem Marszałkowskim.

Na scenie można było zobaczyć wielu utalentowanych tancerzy, wokalistów, akrobatów a także magika - informuje Stanisław Wróbel, redaktor naczelny Echa Dnia.

- Celem przedsięwzięcia było wykreowanie najlepszego z najlepszych. Nie chodzi jedynie o zwycięzcę, a o wszystkie osoby które biorą udział w konkursie. Jak patrzę na finalistów i ich rozwój karier myślę, że się to udaje. Osoby, które dzisiaj wystąpiły reprezentują najwyższy poziom – stwierdził Stanisław Wróbel.

Jedną z uczestniczek była solistka Anna Loranty z Ostrowca Świętokrzyskiego.  – Zaśpiewałam premierowo piosenkę „Dotknij” z mojego repertuaru. Utwór powstawał z muzykami z Warszawy. Podczas jednego z konkursów poznałam się z Wojciechem Zielińskim, który wpadł na pomysł abyśmy coś razem stworzyli – powiedziała wokalistka.

Występy oglądała europoseł Beata Gosiewska, która nagrodziła trzech uczestników wycieczką do Brukseli. – Odwiedzą tam Parlament, gdzie będzie wykład o Unii Europejskiej. Zobaczą także najpiękniejsze zakątki tego miasta – powiedziała Radiu Kielce.

Obecny w trakcie konkursu senator PiS Krzysztof Słoń stwierdził, że w naszym regionie jest bardzo wiele talentów, co potwierdziły eliminacje powiatowe. – To również pokazanie, że nie tylko wielkie produkcje organizowanie przez duże stacje komercyjne służą temu, aby takie umiejętności w ludziach odkrywać. Jest to ogromna jakość, dlatego od lat obejmuję patronatem kolejne edycje – powiedział senator.

Zwycięzca otrzymał 5 tysięcy złotych, laureat drugiego miejsca 3 tysiące, a trzeciego 2 tysiące złotych. Wręczono także dwa stypendia – od Fabryki Marzeń i Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution