101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

"Kubuś" w Krakowie. Zaprezentuje dwa spektakle

Data publikacji: 12.02.2018 13:56
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Spektakl "Akademia Pani Beksy"
Kielce. 28.01.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" gotowy do udziału w krakowskim Festiwalu Teatrów dla Dzieci. Na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury zostaną zaprezentowane dwa spektakle: "Super Piotruś Pan" i "Przygody Koziołka Matołka”.

Festiwal, od 20 lat jest organizowany podczas ferii zimowych, a jego założeniem jest wyrobienie nawyku obcowania z kulturą. Magdalena Gajoch z działu promocji Nowohuckiego Centrum Kultury informuje, że przez 10 festiwalowych dni, widzowie będą mogli zobaczyć 13 przedstawień, wykorzystujących różnorodne techniki. Będą to m. in.: żywy plan, teatr lalek, a także spektakle muzyczne. Dzieci spotkają swoich ulubionych bohaterów, na przykład: Koziołka Matołka, Jasia i Małgosię, czy Piotrusia Pana. Na scenie zobaczymy zespoły teatralne z m. in. z Bielska-Białej, Rzeszowa, a także Częstochowy i Kielc, czyli najbardziej uznane, spośród tych, które grają dla młodego widza – dodaje Magdalena Gajoch.

Organizatorzy zachęcają widownię do głosowania na najciekawszy spektakl. Dla dzieci, które napiszą najlepsze uzasadnienie, przewidziane są różnego rodzaju upominki. Na stronie festiwalu (www.festiwalteatrow.pl) można przeczytać nagrodzone argumentacje. Jedna z nich, napisana przez siedmioletnią Karolinę brzmi: "Roszpunka miała ładny warkocz, ładnie śpiewała. Fajny był didżej Pokraka, zabawiał nas". Opinia dotyczyła prezentowanego w 2017 roku spektaklu "Roszpunka”, w wykonaniu artystów Teatru im. Adama Mickiewicza z Częstochowy w reżyserii Roberta Dorosławskiego.

Dziennie festiwal odwiedza prawie 600 młodych widzów. Z tego względu organizatorom zależy na uatrakcyjnianiu repertuaru. Dlatego oprócz dobrze znanych historii do programu wprowadzane są nowe tytuły, m. in. "Kiedy króla boli ząb" autorstwa Katarzyny Lengren.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution