101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Urokliwa uliczka w Sandomierzu zyska oświetlenie

Data publikacji: 13.02.2018 10:22
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sandomierz. Wzgórze Salve Regina
Sandomierz / Fot. Apple Maps

Urokliwa ulica Salve Regina w Sandomierzu doczekała się oświetlenia. Mieszkańcy, od wielu lat bezskutecznie upominali się o zainstalowanie latarni. Biegnąca w wąwozie uliczka jest zarządzana przez powiat, ale montażem lamp zajęło się miasto i przeznaczyło na ten cel z własnego budżetu 210 tysięcy złotych.

Oświetlenie jest ledowe, więc energooszczędne. Burmistrz Sandomierza, Marek Bronkowski zapowiada, że w planach jest włączenie Salve Regina do zasobów komunalnych, ale najpierw powinien być tam wykonany remont poboczy, zniszczonych  przez samochody. Trakt jest wąski, dlatego nie mieszczą się tam mijające się pojazdy. Kierowcy muszą wykorzystywać tzw. mijanki, których według burmistrza powinno być więcej, kosztem obecnej skarpy. Marek Bronkowski zaznacza, że szczegóły ewentualnego przejęcia musi jeszcze uzgodnić z Radą Miasta oraz Zarządem Powiatu.

Od dziś na ulicy Salve Regina przywrócony jest ruch dwukierunkowy. Na czas robót, wjazd mieli tam tylko mieszkańcy. Droga łączy nowe osiedla bloków z trasą prowadzącą do Krakowa. Prowadzi też do wzgórza o tej samej nazwie.

Sandomierz. Wzgórze Salve Regina (w lewym dolnym rogu)Sandomierz / Fot. Apple Maps

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution