101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Noc spędzą w szkole. Rozbili tam patriotyczny biwak

Data publikacji: 13.02.2018 17:00
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Siesławice. Patriotyczny, całonocny biwak w Szkole
Siesławice. 13.02.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Ferie w ciekawy sposób można również spędzić w szkole. Takiego zdania jest dyrekcja i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Siesławicach koło Buska-Zdroju, gdzie pod hasłem „Droga do wolności” odbywa się dziś patriotyczny biwak. Prawie 40 uczniów noc spędzi w szkole.

Wydarzenie organizowane jest w ramach szkolnych obchodów 100-lecia niepodległości. Rozpoczęło je harcerskie świeczowisko. Następnie dzieci zajęły się przygotowaniem plakatu informującego o najważniejszych wydarzeniach związanych z tematyką niepodległościową. Szkolnemu biwakowi towarzyszy również wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, pokaz grupy rekonstrukcji historycznej „Żuawów śmierci” i spotkanie z policjantami, którzy podpowiadają uczniom, jak bezpiecznie spędzić ferie. 

Jak informuje Barbara Skrzypek, organizator wydarzenia i opiekun 127 Buskiej Gromady Zuchów, biwak zakończy integracyjna, walentynkowa zabawa, która, jak przewiduje, może potrwać do wczesnych godzin porannych. Zaznacza, że spotkanie jest jednak przede wszystkim okazją do zapoznania dzieci w formie zabawy z trudną tematyką niepodległościową.

- Chcemy, by nasze dzieci śpiewając hymn narodowy wiedziały, co śpiewają i czym były Legiony Polskie we Włoszech. Wielu z nich jeszcze tego nie wie - tłumaczy Barbara Skrzypek. 

W patriotycznym, całonocnym biwaku biorą udział m.in. Lena Szymańska, Mikołaj Davis oraz Karol i Krystian Paw. Wszyscy zgodnie podkreślają, że dzisiejsze wydarzenie będzie dla nich cenną lekcją historii.

- Naród, który nie zna swojej historii zostanie zapomniany. Odzyskanie niepodległości było wielkim wydarzeniem. Dzięki niemu dziś możemy być wolni i możemy czuć się Polakami - zaznaczył Karol Paw.   

Dyrektor placówki, Beata Durnaś przypomina, że ze szkołą związana jest postać kpt. Andrzeja Brzuchala-Sikorskiego, kapelmistrza orkiestry I Brygady Legionów Polskich, pierwszego wykonawcy i aranżera słynnego legionowego marszu formacji, który w Siesławicach spędził znaczną część swojego życia. Dyrektor dodaje, w szkole odbywa się wiele wydarzeń patriotycznych, w których dzieci, również z innych placówek, chętnie biorą udział.

- W takim okresie, jak ferie, dzieci szukają ciekawych alternatyw na spędzenie swojego wolnego czasu. Staramy się wychodzić im naprzeciw. Najbardziej aktywna przy organizacji podobnych wydarzeń patriotycznych jest oczywiście nasza drużyna zuchowa - przekonuje dyrektor placówki.

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Siesławicach, przygotowują się równocześnie do kolejnych patriotycznych wydarzeń. Trwają już próby m.in. do widowiska ukazującego konflikt polsko-krzyżacki. Do placówki uczęszcza 70 uczniów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution