101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Duże problemy małych gmin. Anna Krupka w Miedzianej Górze i Mniowie

Data publikacji: 14.02.2018 18:57
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Spotkanie poseł PiS, Anny Krupki z mieszkańcami gminy Miedziana Góra. Na zdjęciu: Anna Krupka - poseł PiS
Przyjmo. 14.02.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Poseł PiS Anna Krupka rozmawiała z mieszkańcami Miedzianej Góry. Była to kolejna gmina w regionie, w której zorganizowano spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy o Świętokrzyskiem, porozmawiajmy o samorządzie".

Poseł Anna Krupka mówiła m. in. o tym, co do tej pory zrealizował rząd Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzystka zwróciła również uwagę na potrzebę zmian w samorządzie województwa świętokrzyskiego. Zdaniem posłanki fundusze unijne nie są odpowiednio wykorzystywane również na terenie Miedzianej Góry. - Dobrym przykładem jest stadion w Kostomłotach, który został wybudowany za czasów, gdy władzę sprawował tu poprzedni wójt. Tuż po jego oddaniu okazało się, że ma wady. To pokazuje, że marszałek województwa świętokrzyskiego źle wykorzystuje fundusze unijne, a z drugiej strony nie dba o to, żeby inwestycje na które są przeznaczone unijne środki były wykonane solidnie – mówi Anna Krupka.

Wojciech Bugaj, przewodniczący komitetu Prawa i Sprawiedliwości z gminy Miedziana Góra uważa, że spotkania z parlamentarzystami są bardzo potrzebne. Dzięki nim, można poznać potrzeby mieszkańców. - Moim zdaniem problemy, jakie mamy na terenie gminy Miedziana Góra są bardzo duże. Gmina jest daleko w tyle, tak samo jak województwo świętokrzyskie, jeżeli chodzi o wydatkowanie funduszy unijnych. Największym problemem dla naszej społeczności jest kanalizacja, bowiem skanalizowano około 50% tych terenów - uważa Wojciech Bugaj.

W spotkaniu udział wziął m. in. Marian Dębski z Miedzianej Góry, który potwierdza, że największym problemem dla mieszkańców jest kanalizacja, a właściwie jej brak w wielu miejscach gminy. - Poza tym, chcielibyśmy, aby w gminie pojawił się także gaz. To są w tym momencie dwa największe problemy – podkreśla Marian Dębski.

Poseł Anna Krupka spotkała się dzisiaj także z mieszkańcami gminy Mniów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution