101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Krzysztof Lipiec: Mirzec przykładem miasta, które zmieniło się na lepsze

Data publikacji: 14.02.2018 21:27
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Poseł PiS Krzysztof Lipiec spotkał się z mieszkańcami gminy Mirzec
Mirzec. 14.02.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec spotkał się z mieszkańcami gmin: Mirzec i Wąchock. Były to kolejne spotkania organizowane pod hasłem "Porozmawiajmy o Polsce, porozmawiajmy o świętokrzyskim".

W Mircu lider świętokrzyskich struktur PiS mówił o tym, co udało się zrobić dotychczas rządowi.  Wymienił osiągnięcia w zakresie polityki społecznej m. in. program 500 plus. Zwrócił uwagę, że dzięki uszczelnieniu systemu podatku VAT, w budżecie państwa pojawiły się miliardy złotych. Podkreślił, że najbliższe lata będą nastawione na rozwój gospodarczy. Umożliwi to realizacja planu odpowiedzialnego rozwoju premiera Mateusza Morawieckiego.

- Mirzec jest dobrym przykładem pozytywnych działań partii rządzącej, ponieważ niedawno został tam przywrócony posterunek policji. Znaczące środki finansowe rządowe zostały przeznaczone na drogi lokalne. Ta troska ludzi, którzy są za tym, aby te dobre zmiany były jeszcze bardziej pogłębiane jest przejmująca - podkreślił  parlamentarzysta. - To było bardzo dobre i twórcze spotkanie Jestem przekonany, że z całą pewnością przyczyni się do tego, aby wizerunek gminy Mirzec stale zmieniał się na lepsze. Te doświadczenia ze spotkania w działalności parlamentarnej z pewnością wykorzystam z pożytkiem dla świętokrzyskiej ziemi - dodał poseł  Lipiec.

Parlamentarzysta przebywał także w Wąchocku. Przypomniał, że w ubiegłym roku Pomnikiem Historii zostało uznane Opactwo Cystersów. - To nie tyko prestiż, ale to również wsparcie finansowe. Ostatnio w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapadła decyzja o dużej dotacji dla tego obiektu na cele konserwatorskie. Do dobra wiadomość - dodał poseł Lipiec.

Parlamentarzyście towarzyszyli Andrzej Pruś, wiceprzewodniczący sejmiku województwa  świętokrzyskiego, starosta  starachowicki Danuta Krępa i wójt Mirca Mirosław Seweryn. Kolejne spotkanie odbędzie się w jutro w Rudzie Malenieckiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution