101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Spektakl na… wystawie

Data publikacji: 16.02.2018 20:01
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
Komentarze

Sandomierz. Musical pt. „Przebudzenie wiosny” na zdjęciach
Sandomierz. 16.02.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Zdjęcia czterech autorów dokumentujące musical pt. „Przebudzenie wiosny” można oglądać na wystawach w Iluzjon Art Cafe przy Sandomierskim Centrum Kultury oraz w Porcie Kultury. Spektakl powstał w ramach Sandomierskiej Akademii Musicalu. Wzięła w nim udział głównie młodzież wyłoniona w drodze castingu. Głównym tematem tego spektaklu muzycznego są trudne relacje pomiędzy - młodzieżą a dorosłymi.

- Wystawa oddaje to co działo się podczas prób, na premierze i za kulisami, godne uwagi jest również to, że każdy z autorów zdjęć pokazał nasz musical w nieco inny sposób - powiedziała Kamila Kremiec - Panek, reżyserka musicalu.

Wojciech Zych specjalizujący się w fotografii portretowej, ulicznej oraz fotoreportażu powiedział, że zrobienie zdjęć z tego widowiska nie było dla niego trudnym zadaniem. 

Sandomierz. Musical pt. „Przebudzenie wiosny” na zdjęciachSandomierz. 16.02.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

- Takie zdjęcia, które robi się na scenie z reflektorami, z fleszami właściwie nie wymagają obróbki na komputerze. Wystarczy to, co się uchwyci w kadrze, pracując nad kolorem komputerowo można co najwyżej takie zdjęcie zepsuć - dodał.

Najmłodszym autorem zdjęć z musicalu jest Antoni Walas, który stwierdził, że jego najbardziej interesowała mimika aktorów i tancerzy występujących na scenie, ponieważ emocje najmocniej widać w wyrazie oczu, grymasie ust czy rysach całej twarzy. Fotografie prezentowane na wystawie wykonali ponadto, Beata Mojduszka - uczestniczka licznych warsztatów fotograficznych i filmowych w kraju i za granicą oraz Paweł Malecki - członek Sandomierskiego Towarzystwa Pasjonatów Fotografii, laureat wielu konkursów fotograficznych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution