101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Spektakl z wierszami z dawnych lat

Data publikacji: 18.02.2018 08:50 / Data aktualizacji: 18.02.2018 19:45
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
Komentarze

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy
Fot. Facebook MGOKiS w Koprzywnicy

W Koprzywnicy odbył się spektakl w stylu retro. Przypomniano najpiękniejsze wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz Juliana Tuwima. Oprawę muzyczną stanowiły przedwojenne piosenki m. in. Mieczysława Fogga oraz młodsze utwory. Spektakl wykonał Teatr "Bez Metryki" Uniwersytetu III Wieku w Tarnobrzegu.

Autor scenariusza Bolesław Ziemba pochwalił aktorki, ich talenty i zaangażowanie w tworzenie spektaklu.

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koprzywnicy Alicja Stępień stwierdziła, że występ idealnie wpisał się w harmonogram pracy jej placówki, która chętnie prezentuje ludzkie pasje. Jak dodała, po tym występie liczy na to, że w Koprzywnicy narodzi się teatr amatorski, ponieważ jest wielu zdolnych seniorów, którzy mogliby realizować się również w taki sposób.

Publiczność z przyjemnością wsłuchiwała się w poezję, nuciła piosenki, które  dla większości osób były znane. Widzowie mówili, że spędzili miły, sentymentalny wieczór, przypomnieli sobie wiersze i melodie, które teraz na co dzień trudno gdziekolwiek usłyszeć.

Publiczność prosiła aktorów Teatru "Bez Metryki” o muzyczne bisy i wspólne śpiewanie. Oprawę muzyczną zapewniła Krystyna Szlęzak. Na scenie wystąpili: Elżbieta Chrobak, Zenona Kłos, Maria Pantula, Zofia i Bolesław Ziembowie i Janusz Pierański.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution