101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Film o Rakowie. Promuje piękno gminy i pokazuje jej walory

Data publikacji: 18.02.2018 09:06
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Raków
Fot. Print screen z filmu promocyjnego

Gmina Raków promuje swoje walory na filmie. Jak informuje wójt Alina Siwonia, ponad 4-minutowy obraz pokazuje zarówno walory turystyczne, kulturalne, jak i historyczne gminy.

- Wykorzystaliśmy fragmenty dotyczące historii Rakowa, o których opowiada dyrektor miejscowego gimnazjum, który jest jednocześnie historykiem, jak i wydarzenia związane z 450-leciem lokacji miejscowości. Materiał ma umożliwić mieszkańcom regionu jak i kraju zapoznanie się z dorobkiem naszej gminy - powiedziała wójt.

Jak dodaje Alina Siwonia, szczególnie uwagę oglądających może przykuć fragment, gdzie widać otoczenie zbiornika Chańcza i meandrów rzek wpływających do niego. - Gmina Raków może służyć jako przykład terenu, który jest niezwykle bogaty przyrodniczo i w dużej części zajęty obszarami o znamionach ochronnych, jak na przykład Natura 2000. Tego typu walory są takim dobrem, z którym człowiek lubiący obcować z naturą poszukuje. Może zdecyduje się u nas wybudować dom -  podkreśla.

Alina Siwonia dodaje, że przygotowana została już także wersja filmu z angielskimi napisami i już niedługo zostanie ona wydana, żeby walory gminy Raków mogli podziwiać również zagraniczni turyści.

Promocyjny film można obejrzeć na naszej stronie internetowej. Obraz został zrealizowany przy współpracy gminy Raków z Internetową Telewizją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution