101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Gry bez prądu alternatywą dla gier komputerowych

Data publikacji: 18.02.2018 09:45 / Data aktualizacji: 18.02.2018 18:39
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Gry bez prądu po raz pierwszy zostały rozegrane w Opatowie

Gry bez prądu po raz pierwszy zostały rozegrane w Opatowie
Opatów. 18.02.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Gry bez prądu po raz pierwszy zostały rozegrane w Opatowie. Jak mówią organizatorzy, wydarzenie miało na celu odciągniecie starszych i młodszych od komputera oraz przypomnienie tradycji grania w "planszówki".

Sławomir Kitowski w Opatowskim Ośrodku Kultury prowadzi sekcję modelarską, ale sam od dziecka pasjonuje się różnymi grami, np. tzw. "bitewniakami". Najpierw skleja modele, maluje je, a potem za ich pomocą gra z przeciwnikiem. Jak mówi, należy zachęcać młodzież do innej aktywności, niż siedzenie przed komputerem czy telefonem. Gry bez prądu rozwijają wyobraźnię i uczą logicznego myślenia.

Sławomir Kitowski mówi, że gry bez prądu integrują, sprawiają, że łatwiej nawiązuje się kontakt z drugim człowiekiem. Jak zaznacza, dzisiejsza młodzież ma z tym problem. - Jeśli uda się odciągnąć chociaż 5 osób od komputera, to będzie duży sukces i dalej będę organizował takie wydarzenia - mówi. Dodaje, że gry bez prądu są świetnym sposobem spędzania czasu dla rodzin.

Do gry dołączyli miłośnicy "planszówek" z Kielc i z Ostrowca Świętokrzyskiego. Patryk Lijas przyjechał ze znajomymi. Jak mówi, uwielbia gry RPG, które rozwijają wyobraźnię, ale także w ciekawy sposób zajmują czas. Nad jedną grą potrafił spędzić dwa dni. Gracz twierdzi, że do perfekcji ma opanowane cztery uniwersa, czyli światy fantastyczne. Jak mówi, sesje RPG są fajne i ten sposób spędzania czasu w bardzo dużym stopniu rozwinął jego sprawność myślenia.

Mieszkańców Opatowa na Gry bez prądu przybyło niewielu. Pojawiło się kilkoro dzieci, które na co dzień uczestniczą w feryjnych zajęciach w domu kultury. Dzieci mówiły, że gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie czasu, a oferta Opatowskiego Ośrodka Kultury wystarcza, aby ciekawie zagospodarować ferie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution