101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Łubnice i Połaniec. Poseł Lipiec spotkał się z mieszkańcami

Data publikacji: 19.02.2018 12:28 / Data aktualizacji: 19.02.2018 20:27
Autor: Bartłomiej Zapała , Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Przewodniczący zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec spotkał się z mieszkańcami Połańca w ramach cyklu „Porozmawiajmy o Polsce. Porozmawiajmy o Świętokrzyskim”
Połaniec. 19.02.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Przewodniczący zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec spotkał się z mieszkańcami Połańca w ramach cyklu „Porozmawiajmy o Polsce. Porozmawiajmy o Świętokrzyskim”.

Poseł przypomniał najważniejsze osiągnięcia rządu, m.in. programy Rodzina 500 plus i Mieszkanie plus, reformę emerytalną, uszczelnienie budżetu państwa, poprawę koniunktury gospodarczej. Krzysztof Lipiec powiedział, że ten rok, w którym odbędą się wybory samorządowe jest kluczowy, ponieważ daje szansę urzeczywistnienia całego programu Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzysta podkreślił, że po to odbywa spotkania z mieszkańcami, by wsłuchać się w ich głos i skonsultować z nimi program, który zostanie przedstawiony w najbliższej kampanii wyborczej.

- Jest to ważne, bo tylko wtedy będzie to również ich program, z którym będą się utożsamiali, a to zaowocuje sukcesem wyborczym - dodał.

Przewodniczący zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec spotkał się z mieszkańcami Połańca w ramach cyklu „Porozmawiajmy o Polsce. Porozmawiajmy o Świętokrzyskim”Połaniec. 19.02.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Ludzie uczestniczący w spotkaniu mówili, że najważniejsze dla Połańca jest teraz uruchomienie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która od dłuższego czasu jest gotowa i nie może doczekać się inwestora. Jedna z kobiet, która wypowiedziała się anonimowo stwierdziła, że to jest ważne ze względu na miejsca pracy. Teraz dużo osób dojeżdża do pracy do Mielca, gdzie prężnie funkcjonuje tamtejsza strefa. Inwestor jest potrzebny także po to, aby zatrzymać młodych ludzi w Połańcu.

Przewodniczący zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec spotkał się z mieszkańcami Połańca w ramach cyklu „Porozmawiajmy o Polsce. Porozmawiajmy o Świętokrzyskim”Połaniec. 19.02.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Inny z uczestników spotkania Wiesław Łaszyca uważa, że w Połańcu potrzebna jest inna polityka samorządowa, nastawiona na inwestycje, które przyniosą rozwój dla miasta i gminy, tymczasem buduje się np. place zabaw.

- Ponadto za duże pieniądze prowadzona jest przebudowa krytej pływalni, co raczej trudno nazwać elementami prorozwojowymi dla miasta - dodał.

Przed spotkaniem w Połańcu poseł Krzysztof Lipiec rozmawiał również z mieszkańcami Łubnic.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution