101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ferie z ruchem w Instytucie Dizajnu

Data publikacji: 19.02.2018 15:37
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Instytut Dizajnu
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od dzisiaj, przez najbliższe pięć dni, w Instytucie Dizajnu w Kielcach odbywają się zajęcia „Projekt ruch”. Są one organizowane w ramach ferii zimowych w naszym województwie.

W trakcie spotkań dzieci dowiadują się, m.in., w jaki sposób wykonać przyrządy do ćwiczeń, np. skakanki czy ciężarki, a także jak powinny wyglądać miejsca sprzyjające aktywności w mieście. Aneta Borek, jedna z koordynatorek projektu, podkreśla, że dzięki takiej inicjatywie można przekonać się iż spędzanie czasu w sposób aktywny fizycznie jest fajne.

- Jak zauważyliśmy dzieci bardzo dużo czasu spędzają przy komputerach. Brak aktywności fizycznej  negatywnie wpływa nie tylko na ich kreatywność, ale również  i zdrowie - mówi Aneta Borek.

Podczas dzisiejszych zajęć uczestnicy tworzyli hula hoop. Swoje koła do ćwiczeń wykonywali z plastikowych rurek, następnie ozdabianych kolorowymi taśmami. Dzieciom podobało się  że mogły wykazać się kreatywnością i w ciekawy sposób spędzić wolny czas.

„Projekt ruch” będzie realizowany do piątku (23 lutego) w godzinach 10-12 w pracowni warsztatowej i na dziedzińcu Instytutu Dizajnu znajdującym się na Wzgórzu Zamkowym. Wszystkie materiały potrzebne do zajęć zapewnia organizator.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution