101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Radni zdecydowali. Będą pieniądze na ważne inwestycje

Data publikacji: 20.02.2018 14:33 / Data aktualizacji: 20.02.2018 15:32
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta
Kielce. 20.02.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kieleccy radni jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu dodatkowych pieniędzy na remont budynku przy ulicy Leśnej. Jednocześnie zwiększono także finansowanie dla dwóch innych inwestycji: remontu Szkoły podstawowej nr 28 przy ulicy Szymanowskiego oraz budowy wodociągu przy ul. Piekoszowskiej. O zmianach zadecydowano podczas specjalnie zwołanej nadzwyczajnej sesji rady miasta.

Wojciech Kołodziejczyk, zastępca dyrektora wydziału inwestycji w kieleckim ratuszu stwierdził, że oferty, jakie złożono w przetargach okazały się droższe niż zakładały to kosztorysy. W przetargu zakładającym przebudowę gmachu przy ulicy Leśnej wzięły udział dwie firmy. Obie oferty okazały się droższe, niż zakładano. Brakująca kwota to około pół miliona złotych. Do rozstrzygnięcia przetargu zakładającego termomodernizacje szkoły podstawowej nr 28 potrzebne jest dodatkowe 400 tys. złotych. Zdaniem dyrektora przetargi można uznać za udane, a oferty nieznacznie przekraczają zakładany budżet.

Dyrektor dodał jednocześnie, że konieczne jest szybkie rozstrzygnięcie przetargów ponieważ inwestycje muszą być wykonane jak najszybciej. Szkoła podstawowa nr 28 przy ulicy Szymanowskiego musi być wyremontowana w czasie wakacji i być gotowa do użytku 1 września. Zakres prac jest szeroki, konieczne jest ocieplenie całego budynku łącznie z poddaszem, wymiana instalacji elektrycznych, malowanie wnętrza oraz montaż instalacji fotowoltaicznych.

Dzisiejsze posiedzenie i głosowane uchwały nie wzbudziły kontrowersji radnych. Wojciech Lubawski Prezydent Kielc po posiedzeniu uspokajał, że zarówno mieszkańcy jak radni nie powinni się niepokoić problemami związanymi z rozstrzygnięciem kolejnych dużych przetargów na remont Dworca PKS i budowy Centrum Kształcenia Praktycznego.

- Damy sobie z tym radę. Tu nie ma prostych rozwiązań, bo mówimy o bardzo dużych pieniądzach. Chcemy zrobić je jak najlepiej, ale nie wydając nadmiernych środków - powiedział.

Jak informowaliśmy, w przypadku remontu dworca oferta złożona przez wykonawców dwukrotnie przekroczyła kosztorys i wyniosła około 80 milionów złotych. Z kolei w przypadku Centrum Kształcenia Praktycznego firma, która wygrała przetarg, nie podpisała umowy na wykonanie prac tłumacząc, że złożyła ofertę z rażąco niską ceną. Na razie nie wiadomo kiedy zostanie ogłoszony nowy przetarg.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution