101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Kielcach będą szkoleni profesjonalni wolontariusze sportowi

Data publikacji: 21.02.2018 15:31
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W związku z uzyskaniem statusu Miasta Sportu stolica Świętokrzyskiego będzie organizować warsztaty dla ochotników, którzy mogliby obsługiwać imprezy sportowe w kraju i zagranicą.

Artur Sobolewski, dyrektor wydziału promocji w ratuszu, wyjaśnia, że urzędnikom zależy na stworzeniu w mieście organizacji koordynującej prace wolontariuszy. Kielce mają być liderem tego  projektu. Do współpracy zaproszono natomiast kilku partnerów z Europy, między innymi, Maribor ze Słowenii oraz szwedzki Lund. Pojawiły się także zgłoszenia z Niemiec, Portugalii i Hiszpanii. W planach jest opracowanie cyklu szkoleń. Po ich ukończeniu wolontariusze zostaliby wyposażeni w wiedzę i umiejętności pozwalające zapewnić profesjonalną obsługę wydarzeń sportowych na każdym szczeblu.

- Liczymy także, że uczestnicy programu, oprócz własnego rozwoju, zyskają dodatkowe umiejętności, poszerzą wiedzę i zaangażują się np. w społeczne życie miasta - dodaje Artur Sobolewski.

O tym, że wolontariat sportowy jest szansą na rozwój przekonuje Agnieszka Sąsiadek koordynująca działania Akademii Wolontariatu Sportowego w Lublinie. Wolontariat sportowy kształtuje ważne cechy osobiste, jak zarządzanie czasem, asertywność, czy umiejętność pracy w zespole. Wiele z takich umiejętności jest poszukiwanych przez pracodawców.

- Nasi wolontariusze zajmują się różnymi rzeczami,  począwszy od spraw administracyjnych, po logistykę i promocję. Wszystko zależy od tego kto się w czym dobrze czuje - stwierdziła Agnieszka Sąsiadek.

Realizacja projektu może być wsparta unijnymi dotacjami. Urząd Miasta będzie aplikował o pieniądze w Komisji Europejskiej. Maksymalne dofinansowanie to 400 tysięcy euro.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution