101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Która lokalizacja lepsza: ŚCO czy UJK? Powstanie pomnik Przemysława Gosiewskiego

Data publikacji: 22.02.2018 06:42
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Przemysława Gosiewskiego na budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sandomierzu

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Przemysława Gosiewskiego na budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sandomierzu
Sandomierz. 18.12.2016 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

W poniedziałek zbierze się komitet na rzecz budowy Pomnika Przemysława Gosiewskiego w Kielcach. Podczas spotkania podjęte zostaną tematy możliwej lokalizacji pomnika oraz tego kto wykona monument. Gremium podejmie decyzje o rozpoczęciu zbiórki pieniędzy, na budowę pomnika.

Przewodniczący Komitetu senator Krzysztof Słoń informuje, że udział w spotkaniu wezmą jego założyciele - parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości oraz najbliższa rodzina wicepremiera. Ponadto zaproszeni zostali przedstawicie ratusza, miejscy urbaniści i architekci. Senator liczy, że udział w spotkaniu wezmą także rektorzy kieleckich uczelni.

Kwestią do uzgodnienia jest m.in. sposób przedstawienia sylwetki wicepremiera. Gremium rozważy także, jakie miejsce będzie najodpowiedniejsze dla lokalizacji pomnika. Wśród potencjalnych lokalizacji wymieniano miejsca  w sposób szczególny związane z działalnością Przemysława Gosiewskiego takie jak Świętokrzyskie Centrum Onkologii czy okolice Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Przemysław Gosiewski był posłem na Sejm IV, V i VI kadencji, członkiem oraz wiceprezesem Rady Ministrów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Pełnił także funkcję przewodniczącego klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

Komitet budowy pomnika Przemysława Gosiewskiego zawiązał się w połowie grudnia ubiegłego roku w Senacie. Wśród założycieli są rodzice nieżyjącego wicepremiera oraz senatorowie Prawa i Sprawiedliwości.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution