101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Architekci gotowi przedstawić swoje wizje WDK

Data publikacji: 22.02.2018 15:26
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Kultura
Komentarze

WDK
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

4 wykonawców jest zainteresowanych przygotowaniem projektu przebudowy Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Jak informowaliśmy, część budynku ma zostać dostosowana do tymczasowej działalności Teatru im. Stefana Żeromskiego. Scena dramatyczna ma przenieść swoją działalność do WDK, na czas planowanego generalnego remontu budynku przy ulicy Sienkiewicza.

Na projekt rozbudowy, Wojewódzki Dom Kultury ma 300 tysięcy złotych.

- Wszystkie oferty mieszczą się w tej kwocie. Komisja wybierze najkorzystniejszą z nich w ciągu tygodnia – informuje Szymon Biały, zastępca dyrektora WDK.

Wybrana firma powinna opracować projekt do końca października. Na tej podstawie, WDK ogłosi przetarg na wykonanie robót budowlanych. Optymistyczny scenariusz zakłada, że prace zakończą się w wakacje 2019 roku.

Pieniądze na rozbudowę pomieszczeń Wojewódzkiego Domu Kultury przeznaczy samorząd województwa świętokrzyskiego. Prace obejmą część budynku od strony al. Legionów, gdzie znajdują się: sala gimnastyczna i zaplecze. Powstanie tam m.in. profesjonalna scena z nagłośnieniem i oświetleniem oraz możliwością montażu proscenium, a także garderoby, pomieszczenia dla akustyków, techników i charakteryzatorów. Widownia ma mieścić ok 250 osób. Wszystkie prace będą konsultowane z konserwatorem zabytków. W tymczasowych pomieszczeniach aktorzy kieleckiego teatru mogą spędzić 3 lata. Potem będą one służyć m.in. do bieżącej działalności kina Fenomen.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution