101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Lekarze nie odejdą od łóżek pacjentów. Ale tylko do czerwca?

Data publikacji: 22.02.2018 15:31
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Ostrowiec Świętokrzyski. Szpital

Ostrowiec Świętokrzyski. Szpital
Ostrowiec Świętokrzyski. 05.01.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W ostrowieckim szpitalu dojdzie do porozumienia dyrekcji z lekarzami, którzy w listopadzie ubiegłego roku wypowiedzieli klauzule opt-out. Jak informuje dyrektor do spraw medycznych - Dariusz Kopania, warunki ugody zostaną ujawnione w poniedziałek. Wiadomo jednak, że jest to rozwiązanie tymczasowe.

– Porozumienie zostanie zawarte na czas określony do czerwca. Wynika to z zapowiedzi pojawienia się od lipca regulacji minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla lekarzy specjalistów – tłumaczy Dariusz Kopania.

Informuje, że porozumienie zostanie podpisane w poniedziałek, w obecności starosty ostrowieckiego Zbigniewa Dudy, lekarzy i prawników.

Piotr Karbowniczek, zastępca kierownika na oddziale pulmonologii, który od samego początku uczestniczył w rozmowach z dyrekcją informuje, że istotne będą regulacje systemowe, które zostały zapowiedziane przez ministerstwo. Postulat 8 tysięcy złotych brutto płacy zasadniczej nie został spełniony, jednak zbliżono się do tej kwoty. Lekarz nie chce ujawniać szczegółów. Dodaje, że porozumienie dla obu stron jest na razie satysfakcjonujące.

Jak informowaliśmy, w związku z wypowiedzeniem klauzul przez 31 lekarzy, od początku roku w lecznicy był problem z obsadzeniem wszystkich dyżurów na sześciu najbardziej newralgicznych oddziałach, tj.: chirurgii, kardiologii, ginekologii i położnictwie, pulmonologii, neonatologii i neurologii. W trakcie negocjacji 5 lekarzy chirurgów zrezygnowało z wypowiedzenia klauzuli opt-out, dzięki czemu na oddziale chirurgii ma kto dyżurować. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution