101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Niepełnosprawni rywalizowali na stoku

Data publikacji: 22.02.2018 18:55
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Bałtów. Świętokrzyski Mityng Narciarski Olimpiad Specjalnych
Bałtów. 22.02.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Śnieg i lekki mróz przywitały zawodników ze Świętokrzyskiego na stoku w Bałtowie. Stowarzyszenie Olimpiad Specjalnych, działające przy Warsztatach Terapii Zajęciowej Szansa w Ostrowcu Świętokrzyskim, zorganizowało Świętokrzyski Mityng Narciarstwa Zjazdowego OS - Bałtów 2018. 25 zawodników z sześciu klubów rywalizowało w slalomie gigancie. Najmłodszy miał 13 lat, najstarszy około 50.

Warsztaty Terapii Zajęciowej Szansa istnieją od 18 lat, a dziś Klub Olimpiad Specjalnych świętował dziesięciolecie. Na stoku reprezentowało go pięciu zawodników. Zajęcia z narciarstwa są jedną z dyscyplin uprawianych w Szansie.

Remigiusz Woźniak, jeden z organizatorów podkreślał, że organizacja zawodów była możliwa dzięki współpracy z właścicielami stoku w Bałtowie. Dotychczas niepełnosprawni sportowcy trenowali na innych stokach, np. w Kielcach.

Słowa przysięgi olimpiad specjalnych „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku" odczytał Paweł Kwiecień, sportowiec roku Olimpiad Specjalnych wybrany podczas III Ostrowieckiej Gali Sportu. 

Uczestnicy zawodów przyznawali, że narciarstwo sprawia im ogromną przyjemność. Zaznaczali też, że marzą o zwycięstwie. Ernest Jasik ze Skarżyska mówił jednak, że zdaje sobie sprawę z poziomu rywalizacji. W zawodach narciarskich brał udział po raz kolejny. Stok w Bałtowie ocenia bardzo dobrze.

Zawodnikom towarzyszyli opiekunowie i rodzice. Jednym z nich był Jarosław Łysek. Do Bałtowa przyjechał z córką Kasią. Podkreślał, że mityng narciarski jest nie tylko formą rywalizacji sportowej, ale także elementem rehabilitacji. Szczególnego znaczenia nabierają zmagania w kontekście trwającej właśnie zimowej Olimpiady. Jarosław Łysek, który jest zastępcą dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury, przekazał także uczestnikom 20 biletów na dowolnie wybrane spektakle organizowane w KCK.

W Mityngu Narciarskim uczestniczyli niepełnosprawni sportowcy z Ostrowca, Kielc, Skarżyska Kamiennej i Jędrzejowa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution