101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Klerycy z Kielc powalczą o obronę tytułu

Data publikacji: 23.02.2018 09:55
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

2017 rok. Klerycy z Kielc mistrzami Polski w piłce nożnej halowej
Fot. wsd.kielce.pl

23 reprezentacje kleryków z całej Polski przyjadą dziś do Kielc, aby rywalizować o mistrzostwo kraju w halowej piłce nożnej. Kieleckie seminarium jest gospodarzem 10. Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych i Zakonnych. W ubiegłym roku piłkarze z Kielc zwyciężyli w tym turnieju.

Dziś wieczorem odbędzie się losowanie grup. - Rozgrywki rozpoczną się w sobotę o godz. 9.00 w Centrum Rehabilitacji i Sportu UJK oraz w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Alei Legionów - informuje Damian Liwocha, kleryk IV roku w kieleckim seminarium.Wstęp na zawody jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą zobaczyć sportowe zmagania.

Skład kieleckiej reprezentacji, która będzie bronić tytułu Mistrza Polski nie zmieni się od ubiegłorocznego. Grać będą głównie alumni z IV, III i II roku. Wielu z nich występowało wcześniej w juniorskich klubach sportowych.

Kleryk Tomasz Chowaniec dodaje, że wśród wszystkich drużyn 5 budzi największe obawy kieleckiego zespołu. Są to klerycy z Warszawy, którzy co roku dochodzą do półfinałów lub finałów, a także klerycy z Siedlec i Białystoku. W tym roku pierwszy raz przyjeżdża Tarnów i Gdańsk, których też wymienia się wśród faworytów.

Podczas zawodów, alumni kieleckiego seminarium będą zachęcać do wsparcia hospicjum, prowadzonego przez kielecką Caritas.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution