101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Krzysztof Lipiec: Być mądrym mądrością mieszkańców

Data publikacji: 23.02.2018 10:41
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Rozmowa Dnia. Poseł PiS Krzysztof Lipiec
Kielce. 23.02.2018 / Fot. Bartłomiej Zapała / Radio Kielce

Politycy powinni być mądrzy mądrością swoich wyborów i taki sens mają prowadzone w całym regionie spotkania posłów Prawa i Sprawiedliwości. Jak powiedział ich organizator - lider świętokrzyskiego PiS Krzysztof Lipiec, jest to okazja do wysłuchania opinii mieszkańców oraz poznania ich sugestii dotyczących rozwoju regionu.

Jak zauważył gość Radia Kielce - ludzie pozytywnie oceniają zmiany wprowadzane przez rząd. Bardzo chwalony jest program 500 plus. Z kolei przedstawiciele samorządów, pozytywnie wypowiadają się o współpracy przy budowie sieci dróg, na które rząd przekazuje dotacje. Nie bez znaczenia są także inwestycje związane z ochroną naszego dziedzictwa kulturowego, czyli remonty zabytkowych kościołów, czy obiektów historycznych. Pieniądze na ten cel przekazuje minister kultury.

Nagranie rozmowy Radosława Podsiadłego z posłem Krzysztofem Lipcem

Mieszkańcy wskazują jednak także na problemy. Największym z nich jest ograniczenie dostępności świadczeń medycznych w Starachowicach i Opatowie. Chodzi o brak kontraktu na świadczenia Polsko Amerykańskich Klinik Serca i coraz bardziej dramatyczną sytuację szpitala w Opatowie, który już znacznie ograniczył świadczenia i grozi mu zamknięcie.

Jak stwierdził Krzysztof Lipiec w obu przypadkach winę za taki stan rzeczy ponoszą politycy PSL, którzy w pierwszym przypadku nie chcieli przy organizowaniu sieci szpitali współpracy z Klinikami, a w drugim prowadzili eksperymentalną politykę komercjalizacji szpitala. Efektem tych działań jest zamknięcie ważnej placówki, zajmującej się leczeniem chorób serca i stopniowy upadek opatowskiej lecznicy.

Jak dodał poseł, mieszkańcy zwracają także uwagę na brak polityki regionalnej, która wpływałaby na rozwój regionu i zachęcała młodych ludzi do wiązania z nim przyszłości. Tymczasem badania pokazują że świętokrzyskie jest na pierwszym miejscu wśród województw wyludniających się. Mieszkańcy mają nadzieję, że te tendencje zmienią się po wyborach samorządowych, których efektem będzie także dobra współpraca między rządem i samorządami.

Dziś z posłem Krzysztofem Lipcem mogą o godz. 17.00 mogą spotkać się mieszkańcy Wnurowa w gminie Łoniów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution