101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Lodowisko na dworcu? Są też inne pomysły

Data publikacji: 23.02.2018 14:39
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Dawny budynek dworca kolejowego w Sandomierzu

Dawny budynek dworca kolejowego w Sandomierzu
Sandomierz. 20.09.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Całoroczne, kryte lodowisko, galeria sztuki współczesnej lub amatorski teatr. To pierwsze pomysły na zagospodarowanie dawnego dworca kolejowego w Sandomierzu. Burmistrz Marek Bronkowski nie ukrywa, że najbardziej podoba mu się pomysł lodowiska, które mogłaby otworzyć prywatna firma.

Wszystkie koncepcje zagospodarowania budynku dawnego zostaną wkrótce zebrane i przedstawione do zaopiniowania radnym. Dodał, że trzeba też zastanowić się nad tym, kiedy przejąć obiekt, ponieważ w tym roku nie przewidziano pieniędzy na wydatki związane z jego zagospodarowaniem, czyli np. przygotowanie dokumentacji remontu i adaptacji pomieszczeń.

PKP zaproponowały miastu przejęcie jeszcze jednego obiektu stojącego w sąsiedztwie dawnego dworca. Pełnił on dawniej funkcję biurowca. Kolejarze są skłonni sprzedać go za cenę wskazaną przez biegłego.

Burmistrz Marek Bronkowski twierdził, że na razie miasto nie jest zainteresowane tym budynkiem, ponieważ ze względu na bliskość torów kolejowych nie ma możliwości, aby wykorzystać go na lokale socjalne, a nie jest potrzebny na inne cele.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution