101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Modlitwa i fizyczne wyzwanie. Nocą na Święty Krzyż

Data publikacji: 24.02.2018 12:49
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

III Nocna Droga Krzyżowa z Kielc na Święty Krzyż
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W piątek (2 marca) wyruszy Nocna Droga Krzyżowa z Kielc na Święty Krzyż. Rozpocznie ją o godzinie 20.00 msza święta pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego w kościele Najświętszej Maryi Panny w Kielcach-Dąbrowie.

- 37-kilometrowy marsz będzie przebiegał głównie czerwonym szlakiem Gór Świętokrzyskich. Trasa jest trudna - przyznaje ks. Marek Blady, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Kielcach.

Jest noc, zima i podejścia pod górę. Należy się też spodziewać różnych warunków atmosferycznych. Organizatorzy zachęcają, aby wcześniej przygotować swój organizm do wysiłku fizycznego i mieć siłę na całonocny marsz.

Nocna Droga Krzyżowa z Kielc na Święty Krzyż jest przeznaczona przede wszystkim dla dorosłych. Niepełnoletni muszą mieć dorosłego opiekuna. Na czele będą szli przewodnicy świętokrzyscy. Grupę będzie zabezpieczał ambulans, jednak są fragmenty trasy, na których pojazd nie będzie towarzyszyć grupie.

- Każdy uczestnik otrzyma książkę z rozważaniami, które będzie czytał indywidualnie, w wybranych miejscach - dodaje ks. Marek Blady.

Specyfiką Nocnej Drogi Krzyżowej jest dołożenie do rozważań wysiłku fizycznego, który pozwala jeszcze bardziej zbliżyć się do cierpiącego Jezusa.

Chętni do udziału w Nocnej Drodze Krzyżowej mogą się zapisać do środy, 28 lutego przez stronę internetową kielce.ksm.org.pl.

Nocna Droga Krzyżowa z Kielc na Święty Krzyż odbędzie się po raz czwarty. Rok temu w wydarzeniu wzięło udział 400 osób.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution