101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

To dopiero początek siarczystych mrozów. Ogrzewalnie i schroniska oblegane

Data publikacji: 25.02.2018 11:33
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Przystań  świetlica z łaźnią i pralnią dla ludzi bezdomnych i opuszczonych.Stowarzyszenie Arka Nadziei oraz Punkt Interwencji Kryzysowej dla osób bezdomnych i opuszczonych

"Przystań" - świetlica z łaźnią i pralnią dla ludzi bezdomnych i opuszczonych. Stowarzyszenie "Arka Nadziei" oraz Punkt Interwencji Kryzysowej dla osób bezdomnych i opuszczonych
Kielce. 25.02.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W związku z bardzo silnym mrozem do kieleckich ogrzewalni, schronisk i noclegowni zgłasza się coraz więcej osób bezdomnych. Niemal wszystkie z 25 miejsc dla kobiet i mężczyzn zajęte były dziś w nocy w Świetlicy dla Bezdomnych „Przystań” przy ulicy Ogrodowej - informuje Anna Bielaś z tej instytucji.

W świetlicy jest bardzo ciepło i szybko można się ogrzać. Bezdomni mogą także napić się herbaty i kawy, wyprać ubranie oraz wykąpać się.

- Te osoby mogą korzystać z radia i telewizji. Niedawno zrobiłam też taką akcję i przyniosłam książki dla bezdomnych, więc mogą też poczytać. Niektórzy robią papierosy, ale oczywiście nie mogą tutaj palić, tylko muszą to robić na zewnątrz. Jednak raczej nie chcą stąd wychodzić i dostosowują się do wszystkich panujących w tym miejscu zasad - mówi Anna Bielaś.

O szczególną uwagę i życzliwość dla osób bezdomnych apeluje także kielecka Straż Miejska. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, w których takie osoby mogą przebywać. Interwencje podejmowane są najczęściej na klatkach schodowych bloków oraz kamienic. Jeżeli bezdomni są pod wpływem alkoholu i hałasują, to strażnicy przewożą takie osoby do Ośrodka Interwencyjno-Terapeutycznego lub nawet do Policyjnej Izby Zatrzymań.

W najbliższych dniach temperatura nocą ma spaść poniżej minus 15 stopni.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution