101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Bogdan Latosiński: nie tak wyobrażałem sobie współpracę z "Solidarnością"

Data publikacji: 26.02.2018 19:34
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Bogdan Latosiński, poseł PIS, honorowy przewodniczący Solidarności w MPK Kielce
15.01.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Bogdan Latosiński, świętokrzyski parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości, zamyka swoje biuro poselskie w siedzibie świętokrzyskiej "Solidarności" przy ulicy Planty 16. Jak stwierdził w rozmowie z Radiem Kielce - taką decyzję rozważał już od wielu miesięcy.

- Czułem się w regionie jak osoba niepożądana, jak intruz. Decyzję o zmianie siedziby podjąłem z uwagi na fakt, że od wielu miesięcy byłem odcinany od struktur regionalnych "Solidarności". Od dwóch lat nie miałem również kontaktu ze swoimi asystentami, mimo, że to właśnie zarząd regionu świętokrzyskiego "Solidarności" rekomendował  mnie jako posła -  dodał parlamentarzysta.

Bogdan Latosiński, honorowy przedstawiciel "Solidarności" w kieleckim MPK podkreślił, że inaczej wyobrażał sobie współpracę z zarządem regionu, dlatego z przykrością podjął decyzję o zmianie siedziby. Parlamentarzysta od 1. marca będzie miał swoje biuro w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji przy ulicy Jagiellońskiej 92.

Na najbliższym posiedzeniu zarządu regionu "Solidarności", 5 marca Bogdan Latosiński przedstawi list otwarty, w którym wyjaśni powody swojej decyzji. Wraz ze zmianą siedziby biura poselskiego parlamentarzysta podjął również decyzje o rezygnacji z funkcji delegata na zjazd krajowy oraz zjazd regionalny "Solidarności". Jednak, jak zaznaczył, cały czas w swojej pracy parlamentarnej będzie kierował się zasadami związkowymi i interesami środowisk pracowniczych.

Biuro poselskie Bogdana Latosińskiego w siedzibie świętokrzyskiej "Solidarności" działało od lutego 2016 r.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution