101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uniwersytet rekrutuje. Można studiować za granicą

Data publikacji: 27.02.2018 07:31
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Hiszpania, Portugalia i Chiny to kraje, do których studenci z Kielc mogą wyjechać w ramach programu wymiany studenckiej Erasmus+. Uniwersytet Jana Kochanowskiego rozpoczął właśnie rekrutację chętnych do wyjazdu i nauki na zagranicznych uczelniach.

Milena Stolarczyk, studentka pedagogiki, już trzy razy uczestniczyła w programie Erasmus +. Kilka dni temu wróciła z  wyjazdu do Portugalii.

- Byłam też w Hiszpanii i Dani. Taki wyjazd jest świetną okazją, żeby zobaczyć jak wyglądają studia w innym kraju. Można poznać inne kultury oraz poprawić znajomość języków obcych - mówi Milena Stolarczyk.

Podobnie uważa Natasza, studentka pracy socjalnej z Uniwersytetu im. Fiodora Dostojewskiego w Omsku, która z kolei w ramach programu Erasmus+ po raz trzeci przyjechała studiować w Polsce. Jak mówi, nauka w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale też poznawanie innych kultur, nie tylko polskiej, bowiem razem z nią do Kielc przyjeżdżają studenci z innych krajów. W tym semestrze będzie ich tu ponad 30, m.in., z Japonii i Chin.

Pięcioro z nich będzie uczyć się w Instytucie Sztuk Pięknych UJK. Jak mówi Maciej Zdanowicz opiekun studentów w Instytucie, wyjazdy zagraniczne pozwalają rozwinąć swoje umiejętności.

- Kultura i sztuka nie zna granic. To brzmi jak banał, ale rzeczywiście tak jest. Możliwość zdobycia doświadczenia oraz poznania innej kultury, innej sztuki jest niezwykle inspirująca i rozwijająca, rozwija również wiedzę - zapewnia Maciej Zdanowicz.

Również polscy studenci z Instytutu Sztuk Pięknych wyjeżdżają na wymianę, m.in., do Chin, Włoch czy Portugalii.

W ramach programu Erasmus+ można wyjechać za granicę na nie dłużej niż 12 miesięcy. Studenci studiów magisterskich mogą uczyć się za granicą nawet przez 24 miesiące. Nabór wniosków w UJK trwa do 6 kwietnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution