101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dariusz Daszkiewicz: nie mamy już marginesu błędu

Data publikacji: 27.02.2018 08:08
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

Dafi Społem Kielce – GKS Katowice. Dariusz Daszkiewicz, trener siatkarzy Dafi Społem Kielce
Kielce. 25.02.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Po dwóch meczach, w których siatkarze Dafi Społem Kielce zdobyli cztery punkty: trzy za zwycięstwo w u siebie z Łuczniczką Bydgoszcz 3:1 i jeden za porażkę na Torwarze z ONICO Warszawa 2:3, w ostatniej kolejce kibice również liczyli na podreperowanie skromnego konta. Niestety zespół GKS Katowice okazał się lepszy i zwyciężył w Hali Legionów 3:0.

- Jestem ciekawy jak po tej porażce zareaguje drużyna, bo to będzie bardzo ważne – powiedział trener kieleckich siatkarzy.

- Zdobywając jakieś punkty z GKS Katowice mielibyśmy jakiś margines błędu, a tak znów jesteśmy pod ścianą. Teraz już musimy punktować w każdym meczu, nawet ze Skrą czy z ZAKSĄ, z którymi gramy u siebie. Nie mamy już innego wyjścia – dodał Dariusz Daszkiewicz

Sytuacja siatkarzy Dafi Społem w tabeli PlusLigi nadal jest bardzo trudna. Kielczanie zajmują przedostatnie 15. miejsce, a więc w strefie spadkowej. Do Łuczniczki Bydgoszcz, która jest czternasta i bezpośredni spadek jej nie grozi tracą pięć punktów. Natomiast strata do bezpiecznego, dwunastego miejsca, które gwarantuje utrzymanie się bez konieczności rozgrywana baraży, wynosi już 10 "oczek" i jest mało realna do odrobienia. Niezwykle ważny mecz czeka siatkarzy Dafi Społem Kielce w 23 kolejce. W najbliższą niedzielę zmierzą się na wyjeździe z MKS Będzin, który jest trzynasty i również mocno walczy o utrzymanie. Do zakończenia sezonu zasadniczego PlusLigi pozostało osiem kolejek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution