101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Radni PSL chcą odwołać starostę. Winią ją za brak kontraktu dla PAKS. Ale zapomnieli o jednym…

Data publikacji: 27.02.2018 21:03
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Danuta Krępa starosta powiatu starachowickiego
Kielce. 10.10.2017 / Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Wniosek o odwołanie starosty starachowickiego Danuty Krępy złożyło podczas wtorkowej sesji rady powiatu 7 radnych PSL i Cezary Berak - radny niezrzeszony. Zarzucają oni staroście m.in. brak właściwego nadzoru nad działalnością jednostek organizacyjnych.

Chodzi tutaj m.in. o brak kontraktu na świadczenia Polsko - Amerykańskich Klinik Serca. Jak czytamy w uzasadnieniu wniosku, radni PSL zarzucają staroście „znaczące pogorszenie dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej dla mieszkańców, w tym zwłaszcza w obszarze kardiologii”.

Z zarzutami radnych PSL nie zgadza się Danuta Krępa. Jak nam powiedziała, ten wniosek to polityczne awanturnictwo Polskiego Stronnictwa Ludowego i totalnej opozycji. Jak dodała, to próba zaistnienia w opinii publicznej w sytuacji, kiedy nie ma się nic do zaproponowania. Danuta Krępa przypomniała, że problemy PAKS-u zaczęły się w okresie, kiedy to PSL rządził w powiecie starachowickim.

- To ja wraz z członkami Zarządu optowaliśmy za tym, żeby PAKS w Starachowicach został, ponieważ chodziło nam o zwiększenie dostępności do usług w dziedzinie kardiologii i chirurgii naczyniowej - powiedziała.

Głosowanie nad odwołaniem starosty odbędzie się prawdopodobnie pod koniec marca. Danuta Krępa starostą starachowickim została w styczniu ubiegłego roku. Na tym stanowisku zastąpiła Dariusza Dąbrowskiego z PSL.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution