101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ich praca do łatwych nie należy. Funkcjonariusze SW mają swoje święto

Data publikacji: 02.03.2018 14:46
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

02.03.2018 Kielce. Okręgowe Obchody Święta Służby Więziennej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Aktywizacja osadzonych, udział w specjalnych programach resocjalizacyjnych i współpraca z coraz większą liczbą firm, które zatrudniają więźniów - tak współcześnie wygląda praca Służby Więziennej. Funkcjonariusze okręgu krakowskiego, pod który podlegają Kielce, obchodzą dziś swoje święto.

Porucznik Jacek Makowski, rzecznik Aresztu Śledczego w Kielcach mówi, że pojawiły się także nowe przestępstwa, za które osadzeni odbywają karę. Chodzi m. in. o spirale vat-owskie i korupcję. - Niejednokrotnie te sprawy są bardzo zawiłe. Zwykłemu człowiekowi nie przyszłoby do głowy, że można tak zaplanować przestępczy proceder. Nie brakuje jednak osób, które odbywają kary za odwieczne grzechy - jazdę pod wpływem alkoholu, kradzieże lub rozboje – powiedział Jacek Makowski.  

Senator PiS Krzysztof Słoń uważa, że system penitencjarny w województwie świętokrzyskim jest wzorcowy i wpisuje się w nowoczesną strukturę państwa. – Trzeba pamiętać, że ta służba wymaga ogromnego poświęcenia. Funkcjonariusze, aby zresocjalizować więźniów, potrzebują dużo czasu i siły. Muszą być także odporni na stres – stwierdził parlamentarzysta.

Poseł PiS, Krzysztof Lipiec, który jest członkiem Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, pod którą podlega więziennictwo przekonuje, że polski rząd tworzy bardzo dobre warunki, wspomagające rozwój służby penitencjarnej.

Na potrzebę współpracy wszystkich służb mundurowych zwracał uwagę pułkownik Paweł Chabielski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. – Mamy wspólnie szkolenia i spotkania. Osoby uczestniczące w kursach międzynarodowych mogą odwiedzić więzienia i zobaczyć, jak funkcjonuje tam służba – powiedział Paweł Chabielski.

W trakcie okręgowych obchodów dnia Służby Więziennej nagrodzono i wyróżniono 60 osób, m. in. za zasługi dla pracy penitencjarnej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution