101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Niezwykła lekcja geologii w kieleckich rezerwatach

Data publikacji: 03.03.2018 09:13
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kadzielnia

Kadzielnia
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kielecki Geopark po raz drugi organizuje Tournee Geologiczne, czyli cykl warsztatów terenowych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Zajęcia będą się odbywać od kwietnia do czerwca w rezerwatach przyrodniczych na Kadzielni, Wietrzni i Ślichowicach.

Głównym celem warsztatów jest zapoznanie młodych ludzi z walorami przyrody nieożywionej. Zajęcia umożliwiają bezpośrednią obserwację stanu środowiska przyrodniczego rezerwatów geologicznych miasta. Wybitne walory naukowe i dydaktyczne Kadzielni, Ślichowic i Wietrzni stwarzają możliwość przeprowadzania nietypowej lekcji geologii i ekologii na świeżym powietrzu - poinformowała Martyna Sutowicz z Geoparku. Dodała, że we wszystkich trzech rezerwatach mamy do czynienia z bogatą przeszłością geologiczną i historyczną, o której należy informować już młode społeczeństwo.

Ubiegłoroczne warsztaty terenowe spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem szkół regionu świętokrzyskiego, dlatego władze Geoparku zdecydowały się na kontynuację zajęć w tym roku.
 W warsztatach mogą wziąć udział szkolne grupy zorganizowane. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Geoparku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution