101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ogromny projekt społeczny w gminie Sędziszów

Data publikacji: 03.03.2018 15:26
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wacław Szarek  burmistrz Sędziszowa iEdyta Kunicka  prezes fundacji Perspektywy i Rozwój

Wacław Szarek  - burmistrz Sędziszowa i Edyta Kunicka  - prezes fundacji „Perspektywy i Rozwój”
Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

„Powiat jędrzejowski realizatorem innowacyjnych i wysoko specjalistycznych usług społecznych” - to tytuł projektu, który będzie realizowany przez gminę Sędziszów, a skierowany jest do osób starszych, dzieci i młodzieży.

Jak informuje Wacław Szarek burmistrz Sędziszowa, w ramach szeroko zakrojonego społecznie projektu powstanie: w części internatu szkoły w Krzelowie Dzienny Dom Pobytu „Arkadia” dla seniorów, który pomocą obejmie 30 osób starszych z gminy Sędziszów. ZHP Kielce w gminach Słupia Jędrzejowska i Sędziszów utworzy po 3 świetlice podwórkowe, gdzie prowadzone będą zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Ośrodki Pomocy Społecznej z Sędziszowa oraz Słupi Jędrzejowskiej prowadzić będą działania związane prawidłowym funkcjonowaniem rodziny. W ramach tego zadania powstanie m.in. zespół interdyscyplinarny, gdzie dyżurować będzie psycholog, prawnik, doradca zawodowy i utworzona zostanie świetlica socjoterapeutyczna. Innowatorskim działaniem będzie wprowadzenie teleopieki dla osób starszych, która będzie realizowana przez fundacje „Pro-Bono” z Jędrzejowa. Natomiast PCPR w ramach projektu prowadzić będzie wsparcie systemu pieczy zastępczej.

Jak dodaje burmistrz Szarek, to pierwszy tak duży projekt społeczny realizowany przez gminę.

- Dzięki dofinansowaniu jakie otrzymaliśmy w ramach RPO, możliwe będzie prowadzenie wielu atrakcyjnych zajęć i działań, które będą wsparciem dla wielu osób w różnym wieku - powiedział.

Liderem projektu jest sędziszowska Fundacja „Perspektywy i Rozwój”, a napisany został z kilkoma partnerami, ponieważ z każdego powiatu mógł powstać tylko jeden projekt, dlatego jego partnerami byli: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupi Jędrzejowskiej, Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziszowie, ZHP oraz Fundacja Pro-Bono z Jędrzejowa.

Jak powiedziała Edyta Kunicka prezes fundacji „Perspektywy i Rozwój” która jest liderem projektu, napisanie wniosku było bardzo dużym wyzwaniem, ponieważ to pierwszy tak duży program realizowany przez fundację. Jak dodała, do tej pory realizowała ona wiele inicjatyw z myślą o seniorach, ale miały o wiele mniejszy zasięg. Nie ukrywała, że jest bardzo dumna, iż został najlepiej ocenionym projektem w województwie świętokrzyskim.

Jego wartość to ponad 5 mln 200 tys. złotych, współfinansowany jest z RPO województwa świętokrzyskiego w kwocie 4,7 mln zł.

Projekt realizowany będzie przez dwa lata do końca maja 2020 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution