Zadecydowały końcówki setów. KSZO przegrywa z ŁKS-em

Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

Mecz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - ŁKS Commercecon Łódź
03.03.2018 / Fot. facebook

W meczu 20. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet KSZO Ostrowiec przegrał u siebie z ŁKS-em Commercecon Łódź 0:3 (20:25, 19:25, 15:25).

W pierwszych dwóch setach ostrowczanki powalczyły i robiły co mogły, aby przeciwstawić się znaczenie wyżej notowanym rywalkom. Jednak łodzianki to bardzo doświadczony zespół. Nawet, gdy w drugim secie przegrywały 0:5 i 6:11 to konsekwentnie grały swoje i w jednym ustawieniu zdobyły osiem punktów z rzędu, obejmując prowadzenie 14:11. Siatkarki KSZO próbowały jeszcze walczyć, doprowadzając do remisu 17:17, ale ŁKS znów błyskawicznie „odskoczył” na 23:18 i zwyciężył w tym secie 25:19.

Trzecia odsłona praktycznie bez historii. Jedynie na początku gra była w miarę wyrównana – 8:7. Później łodzianki systematycznie powiększały przewag – 14:10, 18:10, a seta wygrały 25:15 po autowym ataku Katarzyna Szałankiewicz, która grała z mocno wybitym palcem.

MVP tego spotkania wybrano czeską rozgrywającą ŁKS Lucie Muhlsteinovą.

- W pierwszym i drugim secie ostrowczanki świetnie broniły w polu i dobrze serwowały, więc nie miałyśmy łatwo. Byłyśmy bardzo zmotywowane na to spotkania, bo pamiętałyśmy, że w naszej hali KSZO zagrał dobry mecz. Tym bardziej się cieszymy, że udało się wygrać bez straty seta – powiedziała Radiu Kielce libero ŁKS Krystyna Strasz.

- Jest duży niedosyt, bo na pewno potrafimy grać lepiej. W dwóch pierwszych setach pokazałyśmy, że długimi  momentami potrafimy grać jak równy z równym, ale niestety czegoś brakuje, żeby postawić kropkę nad i. Nie wiem, czy boimy się, że możemy wygrać ze znacznie lepszym zespołem. Musimy to jak najszybciej wyeliminować – podsumowała kapitan KSZO Anna Miros.

Już w najbliższą środę siatkarki KSZO czeka jeszcze trudniejsze zadanie. W 20 kolejce zmierzą się na wyjeździe z liderem tabeli i mistrzem Polski Chemikiem Police.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (20:25, 19:25, 15:25)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Magdalena Gryka, Koleta Łyszkiewicz, Anna Miros, Natalia Skrzypkowska, Magdalena Soter, Justyna Wojtowicz - Olga Pauliukowskaja (libero) - Marta Biedziak, Alicja Markiewicz, Paulina Stroiwąs, Katarzyna Szałankiewicz, Aleksandra Wańczyk.

ŁKS Commercecon Łódź: Regiane Aparecida Bidias, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Ewa Kwiatkowska, Lucie Muhlsteinova, Katarzyna Sielicka, Izabela Kowalińska - Krystyna Strasz (libero) - Agata Wawrzyńczyk, Deja McClendon.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

SPORT - Tabele i wyniki

Siatkówka

Liga Siatkowki Kobiet - Wyniki
19.04, 18:00 BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 Polski Cukier Muszynianka Muszyna
20.04, 18:00 KPS Chemik Police 3:1 Budowlani Łódź
21.04, 18:00 Enea PTPS Piła 3:1 Trefl Proxima Kraków
23.04, 18:00 Developres SkyRes Rzeszów 2:3 ŁKS Commercecon Łódź
26.04, 18:00 Developres SkyRes Rzeszów 3:2 Budowlani Łódź
26.04, 20:30 KPS Chemik Police 3:0 ŁKS Commercecon Łódź
28.04, 18:00 Budowlani Łódź 3:0 Developres SkyRes Rzeszów
30.04, 18:00 ŁKS Commercecon Łódź 1:3 KPS Chemik Police
02.05, 18:00 Developres SkyRes Rzeszów 2:3 Budowlani Łódź