101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Leszcze gwiazdą festiwalu piosenki im. Wojtka Belona w Busku

Data publikacji: 04.03.2018 10:53
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

14.05.2017 Busko-Zdrój. Finał X Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki imienia Wojtka Belona
Fot. Piotr Kaleta /

Dansingowa grupa Leszcze, powracająca na scenę pod wodzą charyzmatycznego wokalisty Macieja Miecznikowskiego będzie gwiazdą tegorocznego 11. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju. Pierwsze festiwalowe dźwięki zabrzmią w Buskim Samorządowym Centrum Kultury 26 maja.

Jak co roku w części konkursowej festiwalu, swoje utwory zaprezentują młodzi artyści z różnych stron kraju, którym bliska jest stylistyka "Krainy Łagodności". Współtworzył ją Wojciech Belon związany przez długie lata z Buskiem-Zdrój, artysta, piewca Ponidzia, założyciel i pierwszy lider Wolnej Grupy Bukowina.

Jak informuje Robert Dąbal, dyrektor buskiego Centrum Kultury lista uczestników koncertu konkursowego zostanie zamknięta na początku kwietnia. Po przesłuchaniu nadesłanych nagrań, utwory w wykonaniu solistów i zespołów zostaną opublikowane do odsłuchania na stronach internetowych placówki. - Mam nadzieję, że jak co roku artyści z tzw. "Krainy Łagodności" dopiszą i tłumnie nawiedzą Busko-Zdrój. Z opinii, którymi dzielili się z nami przedstawiciele tego nurtu, wiemy, że dla wielu z nich przyjazd na Festiwal im. Wojtka Belona jest obowiązkowym punktem ich całego artystycznego roku - mówi organizator Festiwalu.

Tegoroczna edycja imprezy potrwa dwa dni. Zakończy ją 27 maja koncert laureatów i gwiazdy festiwalu grupa Leszcze. Dzień wcześniej zaplanowano również koncert zespołu Bez Hałasu i plenerowe, tradycyjne spotkanie przy Ławeczce Belona.

Ogólnopolski Przegląd Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina…" w Busku-Zdroju odbywa się od 2008 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution