101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W Skarżysku rosną następcy Czerkawskiego

Data publikacji: 04.03.2018 16:43
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Świętokrzyski Piknik Hokejowy w Skarżysku-Kamiennej
Skarżysko-Kamienna. 04.03.2018 / Fot. Michał Gałczyński

Świętokrzyski Piknik Hokejowy odbył się na lodowisku Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej. Podczas imprezy rozegrane zostały pokazowe mecze najmłodszych zawodników. Jak mówią organizatorzy, jest to jedyna w województwie świętokrzyskim impreza hokejowa, w której główną rolę odgrywają najmłodsi pasjonaci tej wymagającej dyscypliny sportu.

W turnieju rywalizowało 60 zawodników z kilku zespołów: gospodarzy, czyli drużyny Piranii, a także ROLI Radom, UKS Wikingowie Elbląg i HKS Mińsk Mazowiecki.

Jak powiedział Michał Gałczyński, współorganizator imprezy, jej głównym celem jest propagowanie tej niszowej dyscypliny sportu w naszym regionie. Poziom zawodów był bardzo wysoki, ku zadowoleniu organizatorów i publiczności - dodał Michał Gałczyński.

W 2015 roku powstała jedyna w województwie świętokrzyskim młodzieżowa grupa działająca pod nazwą "Piranie". W jej skład wchodzą dzieci i młodzież, głównie ze Skarżyska, Suchedniowa i Kielc. Trenują raz w tygodniu, dobrze się przy tym bawiąc. Wśród zawodników jest kilka dziewczynek, które systematycznie uczestniczą w rozgrywkach i treningach.

Marcel Jabłoński powiedział, że zaczął uprawiać hokej dzięki swojemu tacie, który gra w drużynie Kojoty Suchedniów. Chociaż zespołowa gra w hokeja jest trudna i męcząca, to daje jednak dużo satysfakcji - dodał Marcel.

Pierwsze miejsce w rozgrywkach zajęła drużyna UKS "Wikingowie" Elbląg,  drugie HKS Mińsk Mazowiecki, a trzecie gospodarze - drużyna "Piranii".

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution