101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

"Gang kantorowców" sądzony w Tarnowie. Wśród oskarżonych osoby z regionu

Data publikacji: 05.03.2018 15:49
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Mariusz Busiek / skarzysko24.pl

W Sądzie Okręgowym w Tarnowie rozpoczął się kolejny proces "gangu kantorowców". Wśród 14 oskarżonych są osoby z województwa świętokrzyskiego, m. in. Tadeusz G., wywodzący się spod Kielc plantator truskawek. Zarzuty dotyczą pięciu zabójstw i dwóch usiłowań zabójstw przedsiębiorców. Miało do nich dochodzić w województwach: podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim.

Jak informuje Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie, dzisiaj odbyła się pierwsza rozprawa. Najważniejszą kwestią było otwarcie przewodu sądowego i postawienie zarzutów przez prokuratora. Następnie oskarżeni przedstawili swoje stanowiska. Jeden z nich Wojciech W. przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Inny Mirosław T. przyznał się częściowo. Reszta twierdzi, że są niewinni - mówi Tomasz Kozioł.

Na kolejnej rozprawie, która odbędzie się 12 marca, sąd wysłucha wyjaśnień oskarżonych. Postępowanie w tej sprawie prowadził Małopolski Wydział Prokuratury Krajowej w Krakowie. Akt oskarżenia skierowano do tamtejszego Sądu Okręgowego, jednak decyzją Sądu Apelacyjnego, sprawa została przeniesiona do Tarnowa.

Głównymi oskarżonymi są Wojciech W. i Tadeusz G., którzy odbywają już wyroki dożywocia za inne zabójstwa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution