101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sabina Baral gościem festiwalu czytelniczego

Data publikacji: 06.03.2018 06:48
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura
Komentarze

Kamienica przy ul. Planty 7. Siedziba Stowarzyszenia im. Jana Karskiego.
Kielce. 26.01.2017 / Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

"Jest czas powracania do pytań najprostszych, ale wcale nie do najprostszych odpowiedzi, czas rozmów, w których chce się czuć drugiego człowieka na odległość ręki" - te słowa Tadeusza Mazowieckiego z 1973 roku są mottem trwającego w Kielcach Festiwalu Czytelniczego Literatury Faktu i Poezji "Wolność i Pokój".

Motto to wybrzmi dziś wieczorem szczególnie, bo gościem Festiwalu będzie Sabina Baral - autorka książki "Zapiski z wygnania".

Sabina Baral  jest Amerykanką polsko-żydowskiego pochodzenia. Urodziła się i dorastała we Wrocławiu i tam, rozpoczęła studia na Politechnice Wrocławskiej, które przerwała, zmuszona, wraz z rodzicami do emigracji i odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Autorka książki była wtedy nastolatką i wraz z rodziną wyruszyła w 1968 r. do Wiednia, a później do Rzymu i Detroit. Studiowała elektronikę, matematykę i biznes, wykładała historię architektury i design. Przez 10 lat pracowała w Dolinie Krzemowej, później zainteresowana kamieniołomami stworzyła wielokrotnie nagradzaną (m. in. słynnym amerykańskim CoTY) firmę SABINA Marble & Granite, która przez lata realizowała bardzo duże i prestiżowe zamówienia. Jest poliglotką i podróżniczką. Na stałe mieszka w San Francisco.

Spotkanie wokół książki "Zapiski z wygnania", przejmującej biografii, opowiadania o wydarzeniach marcowych to także opowieść o szukaniu swojego miejsca, budowaniu tożsamości i obronie godności.

Spotkanie z Sabiną Baral rozpocznie się o godz. 18.00. w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. J. Karskiego w Kielcach przy ul. Planty 7.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution