101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Instytut Dizajnu w nowej szacie graficznej

Data publikacji: 06.03.2018 06:56
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze


Fot.

Żółty, to kolor dominujący w nowej szacie graficznej Instytutu Dizajnu. Oprócz tego, w logo, które jest skrótem pierwszych liter nazwy placówki, przy literze i - zamiast kropki, widnieje korona.

Obecna metamorfoza jest kontynuacja zmian poczynionych w zeszłym roku, kiedy to postanowiono spolszczyć nazwę instytucji. Kiedyś nazwę tego miejsca zapisywano Institute of Design, teraz, pisze się ją w ten sposób: Instytut Dizajnu. Wszystkie działania są podejmowane w ramach identyfikacji wizualnej, ma ona pokazywać związek instytucji z miastem i mieszkańcami, stąd w logo znalazła swoje miejsce korona będąca odniesieniem do Wzgórza Zamkowego, a także herbu miasta.

Nową komunikację wizualną, przy współpracy zespołu graficznego Instytutu Dizajnu, tworzyła Grupa Projektor, czyli Joanna Jopkiewicz i Paweł Borkowski. Na co dzień mieszkają i pracują we Wrocławiu, gdzie prowadzą Pracownię Identyfikacji Wizualnej w katedrze Projektowania Graficznego na Akademii Sztuk Pięknych. Joanna Jopkiewicz i Paweł Borkowski to również absolwenci Zespołu Państwowych Szkól Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution